Ballina / Tag: 2017

Tag: 2017

Borxhi për shpronësimet Komunës së Prishtinës do t`i paguhet më 2017

Qeveria e Kosovës do të paguajë në mënyrë periodike, gjatë vitit të ardhshëm, borxhin prej 7 milionë eurosh që ia ka Komunës së Prishtinës, për shpronësimin e pronave të marra gjatë ndërtimit të rrugëve nacionale. Kështu kanë deklaruar drejtues të Ministrisë së Mjedisit dhe të Planifikimit Hapësinor (MMPH), të cilët bëjnë të ditur se borxhi nuk është paguar deri tash, …

Lexo më shumë »

Era Istrefi, fituese e EBBA (Foto)

Era Istrefi është fituesja e dhjetë e European Border Breaker Awards, 2017, një çmim europian muzikor për artistët e rinj. Lajmi u bë surprizë në Top Albania Radio, ku këngëtares iu njoftua live. E lindur në Prishtinë këngëtarja debtuoi në 2013 me këngën e saj “Mani per money”. Singëlli i tretë i saj “Njo Si Ti” hyrë në listat muzikore …

Lexo më shumë »

Kryeministri thotë se Kosova rrezikon të mbetet pa liberalizim edhe në 2017-ën

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, ka thënë se Kosova rrezikon të mbetet pa liberalizim të vizave edhe në vitin 2017, në rast se nuk ratifikohet marrëveshja e demarkimit të kufirit me Malin e Zi. Këto deklarata kryeministri  Mustafa i bëri gjatë mbledhjes së Qeverisë së Kosovës.Mustafa lidhur me këtë çështje ka propozuar që të formohet një komision i cili do …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co