Ballina / Lajme / Bota / Rrëzohet aeroplani me 81 persona, raportohet për të mbijetuar

Rrëzohet aeroplani me 81 persona, raportohet për të mbijetuar

Një aeroplan që barte 81 persona, përfshirë këtu edhe një ekip futbolli brazilian, është rrëzuar afër qytetit Medellin të Kolumbisë, kanë konfirmuar zyrtarët.

BBC shkruan se nuk ka ende raporte të qarta, por raportohet se ka të mbijetuar nga kjo tragjedi, transmeton Koha.net.

Në aeroplan ishte ekipi i futbollit nga Brazili, Chapecoense 72 pjesëtarë të së cilit ishin në këtë aeroplan dhe të tjerët ishin pjesë e ekuipazhit.

Ky ekip do të duhej të luante në finalen e Copa Sudamericana kundër ekipit nga Medellin, Atletico Nacional.

Kryetari i Medellin, Federico Gutierrez e ka përshkruar këtë si “tragjedi e përmasave të mëdha”, por ka shtuar se ka mundësi që të ketë të mbijetuar.20161129082127740


//koha/

- Lajme

Lajme
Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Ivanov-Trumpit: Mua më keni mbështetës dhe mik të sinqertë

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka dërguar urim deri tek Donald Trump me rastin e …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

lajme.infosite.allajme.infosite.co