Ballina / SHQIPËRIA / Politikë / Rama: Dallgët me minoritetin grek, vetëm për arsye politike

Rama: Dallgët me minoritetin grek, vetëm për arsye politike

Protestat e Himarës për prishjen e ndërtimeve pa leje për kryeministrin Edi Rama janë vetëm politike.

Duke folur nga Konispoli, Rama tha se qeveria e tij nuk bën dallime dhe se shtëpia më e sigurtë për minoritetet është Partia Socialiste.

“Për ne ka qënë e qartë për minoritarët se shtëpia e tyre më e sigurtë është Partia Socialiste e Shqipërisë dhe me vjen keq që për arsye vetëm politike të lidhura me interesa vetëm partiake ngrihen hera-herës në mënyrë artificiale për t’i fryrë një zjarri që mund të ndizet nëpër media, gazeta qarqe politike. Por nuk ka asnjë shans të ndizet aty ku shqiptarët dhe minortiarët jetojnë si vëllezër e fqinj”, deklaroi Rama.

Konispoli është bashkia e parë që përfundon procesin e legalizimit në vend. /Tch/

- Lajme

Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Gripi po tërhiqet, ulet numri i të prekurve

Zyrtarisht mjekët e Institutit të Shëndetit Publik thonë se numri i të prekurve nga sëmundjet …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

lajme.infosite.allajme.infosite.co