Ballina / Lajme / Bota / Pamjet dramatike të shpëtimit të fëmijës 6-vjeçar nën rrënoja (Video +16)

Pamjet dramatike të shpëtimit të fëmijës 6-vjeçar nën rrënoja (Video +16)

Mbrojtja civile siriane ka publikuar pamje dramatike gjatë shpëtimit të një djali gjashtë-vjeçar nga rrënojat e ndërtesës pas bombardimit në qytetin e Aleppo, gjatë luftimeve të ashpër mes forcave qeveritare e kaluar dhe xhihadistët .

Operacioni i shpëtimit zgjati katër orë, vullnetarët e shumtë ndihmuan të shpëtojnë djaloshin.

Në videoja në një moment dëgjohet: “Ai heshti, nxitoni”, raporton Sky News, transmeton lajmi.net.

Djali kishte marrë në lëndime të rënda në kokë, por kur ekipet e shpëtimit e shpëtuan atë me lot në sy falënderuan Perëndinë.

Shiko videon e shpëtimit të djaloshit. /Lajmi/

- Lajme

Lajme
Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Ivanov-Trumpit: Mua më keni mbështetës dhe mik të sinqertë

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka dërguar urim deri tek Donald Trump me rastin e …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

lajme.infosite.allajme.infosite.co