Të fundit

Përkeqësohet moti në SHBA, bllokohen rrugët nga stuhitë e borës

Një stuhi dimërore me erëra të fuqishme dhe reshje të dendura dëbore u përplas mbi rajonin e New England në Shtetet e Bashkuara, në disa zona të të cilit, trashësia e dëborës pritet të mbërrijë në 46 cm. Shërbimi kombëtar amerikan i Meteorologjisë paralajmëron për ashpërsim të motit nga Massachusetts, e në pjesën më të madhe të Maine, ku bora …

Lexo më shumë »

Thaçi i fton investitorët turq t’i rrisin investimet në Kosovë

Gjatë vizitës zyrtare në Turqi, presidenti Thaçi është nderuar edhe me titullin “Doctor Honoris Causa” në universitetin “TOBB”, si dhe ka vizituar Odën Tregtare të Ankarasë, ku ka folur për potencialin ekonomik të Kosovës dhe ka ftuar investitorët potencialë që të investojnë në Kosovë. Në takimin e organizuar nga Oda Tregtare e Ankarasë, presidenti Thaçi ka thënë se investitorët nga …

Lexo më shumë »

Siguria në festë, 500 forca policie në Tiranë

Ndërkohë që në Tiranë do të festohet nata e ndërrimit të viteve, në terren për garantimin e rendit do të jenë rreth 500 policë. Uniformat blu, do të jenë pranë lokaleve dhe mjediseve publike ku do të festohet. “Policia ka marrë masa dhe informacion 100 % për objektet ku do të ketë festime. Për çdo rast policia do të jetë …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co