Të fundit

Berat, 19-vjeçarja i vjedh gjyshes 40 mijë euro në shtëpi

Një 19-vjeçare është ndaluar nga policia e Beratit e dyshuar për vjedhje. Burimet policore bëjnë të ditur se Kamela Sh., 19 vjeçe banuese në Berat i ka vjedhur gjyshes së saj në shtëpi një shumë prej 40 mijë euro. “Kamela Sh 19 vjeçe, banuese në Berat, pasi dyshohet se në banesën e gjyshes, shtetases N.M 74 vjeçe, banuese në Berat, …

Lexo më shumë »

“Armët” bashkojnë deputetët e Kuvendit të Kosovës

Është votuar në parim Projektligji për Armët. Për këtë Projektligj pati pajtueshmëri nga të gjitha grupet parlamentare në Kuvendin e Kosovës. Ministri i MPB-së Skënder Hyseni i cili ka prezantuar këtë projektligj njoftoi se 260 mijë armë të paligjshme janë në duar të personave civilë të qytetarëve të Kosovës, ndërsa kanë qenë mes 310-340 mijë. Ai tha se çdo i …

Lexo më shumë »

Ambasada amerikane në Tiranë: Mos harxhoni para e kohë për vizë

Ambasada Amerikane u kërkon shtetasve shqiptarë përmes një postimi, të shpërndarë në rrjetet sociale dhe jo pa humor, që të mos harxhojnë para dhe energji të kota për një vizë turistike në SHBA. Ambasada thotë se gjithçka që u duhet për të aplikuar për një vizë të tillë është pasaporta juaj dhe fleta e konfirmimit e njohur si DS-160. “Kam …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co