Ballina / Ekonomi / Biznes / Nis mbyllja e tregjeve të kafshëve nëpër komuna (Dokument)

Nis mbyllja e tregjeve të kafshëve nëpër komuna (Dokument)

Sipas një vendimi të Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë obligohen që Autoritetet Komunale në territorin e Kosovës të mbyllin dhe ndalojnë së funksionuari tregjet e kafshëve.

Gjithashtu në këtë vendim thuhet se duhet të dezinfektojnë objektet edhe zonat përreth.

Drejtoria për Bujqësi, Pylltari dhe Zhvillim Rural, njofton qytetarët e Komunës së Kaçanikut se nga data 01 korrik 2016(e premte) mbyllet tregu i kafshëve, për arsye të rasteve të dyshimta të sëmundjes Gungore të Lëkurës.

1dok

1dokk

/lajmi/

- Lajme

Lajme
Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Dogana e Kosovës parandalon kontrabandën prej 7 ton duhan të papërpunuar (FOTO)

Njësitë e Doganës së Kosovës në bashkëpunim me njësitë policore në rajonin e Ferizajt, në …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

lajme.infosite.allajme.infosite.co