Ballina / Kosova / Nis fushata kundër ndotjes së ajrit në Prishtinë

Nis fushata kundër ndotjes së ajrit në Prishtinë

Organizata PEN dhe Lëvizja Shkenca për Ndryshim kanë zhvilluar sot një performancë kundër ndotjes së ajrit në Prishtinës.

Aktiviteti nisi në Sheshin “Nëna Terezë” në Prishtinë që në orën 07:00, ashtu siç ishte paralajmëruar.

Kjo fushatë do të jetë aktive gjatë tërë kohës në orarin e cekur dhe do të përfshijë vendosjen e kukullave me maska kundër ndotjes së ajrit, të cilat mbajnë mbishkrime sensibilizuese, matje të drejtpërdrejta të cilësisë së ajrit, nga anëtarët e projektit, si dhe do të rregullohet hapësira për informimin e qytetarëve, ofrimin e broshurave dhe maskave kundër ndotjes. //koha/

- Lajme

Lajme
Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Dogana e Kosovës parandalon kontrabandën prej 7 ton duhan të papërpunuar (FOTO)

Njësitë e Doganës së Kosovës në bashkëpunim me njësitë policore në rajonin e Ferizajt, në …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

lajme.infosite.allajme.infosite.co