Ballina / MAQEDONIA / Nikovski: Platforma e partive shqiptare është ultimatum anti-kushtetues

Nikovski: Platforma e partive shqiptare është ultimatum anti-kushtetues

Analisti politik dhe ish ambasadori, Risto Nikovski, platformën e përbashkët të partive shqiptare e quan ultimatum anti-kushtetues.

Ultimatum anti-kushtetues nga Tirana dhe Prishtina, e dërguar përmes kuajve të tyre të Trojës, që në vend duhet të paraqitet si referendum. Po bëhet fjalë për një dokument joligjor për ridefinimin e shtetit, i cili duhet të shkojë përmes referendumit. Për një punë të këtillë duhet të vendos populli dhe jo mandatari i cilës do qeveri. Nëse populli e pranon një dokument të tillë atëherë është në rregull”, deklaroi Nikovski.

Sipas tij platforma e partive shqiptare, përmban propagandër joligjore për ridefinimin e shtetit./Telegrafi/

- Lajme

Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Ivanov-Trumpit: Mua më keni mbështetës dhe mik të sinqertë

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka dërguar urim deri tek Donald Trump me rastin e …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

lajme.infosite.allajme.infosite.co