Ballina / Kosova / Nikoliq pret nga Trumpi të deklarohet se çfarë qëndrimi ka për Kosovën

Nikoliq pret nga Trumpi të deklarohet se çfarë qëndrimi ka për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliq, ka deklaruar se pret nga administrata e re e presidentit Donald Trump, që të deklarohen lidhur me qëndrimin e tyre në raport me Kosovën.

Pres nga administrata e re e SHBA-ve të mendojë dhe të na tregojë se çfarë mendojnë ata për Kosovën”, ka deklaruar Trump gjatë një interviste dhënë një televizioni portugez.

Presidenti serb ka bërë të ditur se nëse qëndrimet e tyre janë në përputhje me dëshirat e Serbisë, atëherë vendi i tij do të pranojë çfarëdo këshille nga Shtetet e Bashkuara.

Nikoliq gjithashtu, tha se pret nga presidenti i ri i SHBA-ve të ndalojë luftërat dhe përplasjet verbale, që i kishte filluar administrata e mëparshme amerikane. /Telegrafi/

- Lajme

Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Thaçi: Pozitë e opozitë duhet të bashkohen kundër planit të Serbisë për Kosovën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi duke iu referuar dialogut mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

lajme.infosite.allajme.infosite.co