Ballina / Kosova / Ekonomi / Mustafa: Përfitimet nga kodi telefonik do të jenë milionëshe

Mustafa: Përfitimet nga kodi telefonik do të jenë milionëshe

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se Kosovëa ka bërë një hap të madh në kompletimin e shtetësisë me marrjen e kodit telefonik ndërkombëtar +383.

Me një postim në Facebook, Mustafa ka thënë se ndarja e kodit telefonik forcon sovranitetin e Kosovës.

Sot, Republikës së Kosovës i është alokuar kodi telefonik ndërkombëtar +383. Kosova ka shënuar një arritje të madhe duke bërë një hap të rëndësishëm në kompletimin e elementeve të shtetësisë. Ndarja e kodit telefonik ndërkombëtar e forcon sovranitetin dhe subjektivitetin e shtetit. Përfitimet ekonomike të Republikës së Kosovës do të jenë milionëshe”, ka shkruar Mustafa në Facebook. /Koha/

- Lajme

Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Dogana e Kosovës parandalon kontrabandën prej 7 ton duhan të papërpunuar (FOTO)

Njësitë e Doganës së Kosovës në bashkëpunim me njësitë policore në rajonin e Ferizajt, në …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

lajme.infosite.allajme.infosite.co