Ballina / Info / Mbyllet e përditshmja “Utrinski Vesnik”?

Mbyllet e përditshmja “Utrinski Vesnik”?

Të punësuarit në të përditshmen “Utrinski Vesnik” nga kryesia kanë marrë dy opsione, ose të përgjysmohet numri i të punësuarve ose gazeta të mbyllet tërësisht.

Kryeredaktorja e kësaj gazete brenda 24 orëve duhet të njoftojë menaxhmentin për opsionin e pranueshëm. Sipas informacioneve, nga gazeta duhet të largohen 10 deri 12 persona nga gjithsej 36 të punësuar.

Gazeta “Utrinski Vesnik” është në pronësi të kompanisë MPM Maqedoni, që menaxhon edhe të përditshmet në gjuhën maqedonase “Vest” dhe “Dnevnik”./Alsat/

- Lajme

Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Ivanov-Trumpit: Mua më keni mbështetës dhe mik të sinqertë

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka dërguar urim deri tek Donald Trump me rastin e …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

lajme.infosite.allajme.infosite.co