Ballina / Ekonomi / Kuvend, miratohet me 80 vota pro buxheti 2017

Kuvend, miratohet me 80 vota pro buxheti 2017

Kuvendi miratoi me 80 vota pro projekt-buxhetin për vitin 2017. Pas diskutimeve maratonë të seancës së mbrëmshme, me vetëm votat e mazhorancës kuvendi kaloi nën për nen buxhetin.

Në votim nuk mori pjesë opozita. Kuvendi miratoi gjithashtu edhe rritjen e pagave në institucionet Kushtetuese.
Ndërkohë Kuvendi ka votuar edhe projektligjet e tjera të parashikuara në rendin e ditës.

Ndërsa, nuk është miratuar propozimi i LSI për koncesionin e laboratorëve. Propozimi mori 39 vota pro, 63 kundër dhe 2 abstenime. /Oranews/

- Lajme

Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Gripi po tërhiqet, ulet numri i të prekurve

Zyrtarisht mjekët e Institutit të Shëndetit Publik thonë se numri i të prekurve nga sëmundjet …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

lajme.infosite.allajme.infosite.co