Ballina / SHQIPËRIA / Politikë / KQZ ç’regjistron kandidatin e Këlcyrës për kryetar bashkie

KQZ ç’regjistron kandidatin e Këlcyrës për kryetar bashkie

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve miratoi me shtate vota pro kerkesen e Partise Demokratike per te ç’regjistruar nga listat per Kryetar Bashkie ne Kelcyre Gentian Muhametin.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve me 7 vota pro vendos te ç’regjistroje Gentian Muhametin nga gara per Kryetar Bashkie ne Kelcyre.
Vendim vjen pas kerkese se Paritse Demokratike per te larguar nga listat per Kryetar Bashkie te gjithe personat me rekorde kriminale. Kandidati per Bashkine e Kelcyres Gentian Muhametaj kishte refuzuar te jepte shenjat e gishtave.
Kryetarja Lefterie Luzi falenderoi antaret e Komisionit Qendror te Zgjedhjeve per vendimin dhe tha se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve po ben ate qe nuk arriten te benin partite politike.

- lajme

Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Gripi po tërhiqet, ulet numri i të prekurve

Zyrtarisht mjekët e Institutit të Shëndetit Publik thonë se numri i të prekurve nga sëmundjet …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

lajme.infosite.allajme.infosite.co