Ballina / Info / Kjo karikaturë e Thaçit me Vuçiqin, po i çmend serbët (FOTO)

Kjo karikaturë e Thaçit me Vuçiqin, po i çmend serbët (FOTO)

Karikaturisti serb me renome botërore, Predrag Koraksiq “Corax” ka dalë me karikaturën e tij më të re, ku për të ka pasur shumë reagime.

Fituesi i çmimeve të ndryshme ndërkombëtare, në mesin e të cilëve edhe ai i “Komandantit të Legjionit të Nderit” nga shteti francez, ka dalë me karikaturën e tij në të cilën shfaqet Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në cilësinë e minatorit, duke i thënë kryeministrit serb, Aleksandar Vuçiq, i zhgënjyer dhe i dëshpëruar përtokë, “Me fat!” pas miratimit të Ligjit për “Trepçën” në Kuvendin e Republikës së Kosovës.
k_1476356055-1281994Ligji për “Trepçën” e përcakton Qeverinë e Kosovës si pronare të 80 për qind të aksioneve të kombinatit, me synim të rikthimit të kontrollit në gjithë gjigandin. /Express/

- Lajme

Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Transformimi i pabesueshëm i 7-vjeçarit që peshonte 3 kg

Priscilla Morse udhëtoi gjysmën e botës vitin e kaluar për të adoptuar një djalë 7 …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

lajme.infosite.allajme.infosite.co