Ballina / Kronika / Humbë jetën në Siri një shqiptar nga Shkupi

Humbë jetën në Siri një shqiptar nga Shkupi

Një 35-vjeçar shqiptar nga fshati Hasanbeg i Shkupit ka humbur jetën në luftimet në Siri.

Për vdekjen në luftimet në Siri të shqiptari 35-vjeçar nga Hasanbegu, sot është njoftuar edhe familja e tij. Ndryshe, ky është rasti i dytë brenda një jave që një shqiptar humb jetën duke luftuar në Siri. Edhe një javë më parë u raportua se duke luftuar në krah të ISIS-it, në janar ka humbur jetën një shqiptar 18 vjeç nga Mali i Zi. Ndërsa, në Kosovë, i fundit që ka humbur jetën duke luftuar me grupin terrorist, është shtetasi Atdhe Kuksi nga Prizreni. /zhurnal/

- Lajme

Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Dy kosovarët e dyshuar për sulm terrorist në Gjermani mund të lirohen?

Për dy vëllezërit kosovarë që u arrestuan dje nën akuzën për sulm të mundshëm terrorist …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

lajme.infosite.allajme.infosite.co