Ballina / Lajme / Bota / Gjenden dy tunele droge në kufirin Meksikë-SHBA (VIDEO)

Gjenden dy tunele droge në kufirin Meksikë-SHBA (VIDEO)

Autoritete meksikane kanë zbuluar dy tunele në qytetin kufitar Tijuana që çojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, tunele këto që besohet se i takojnë Kartelit të drogës Sinaloa, shkruan Reuters. 

Dy tunelet janë nën kufij, dhe sipas autoriteteve, së paku njëri prej tyre është përdorur për trafikim droge. Sipas raporteve, zbulimi është bërë të hënën dhe njoftohet se është përdorur nga Karteli Sinaloa, banda e drogës e udhëhequr nga famëkeqi Joaquin “El Chapo” Guzman.

Autoritet nuk kanë zbuluar gjatësinë e tunelit dhe dimensionet, por është zbuluar se ato kanë qenë të pajisura me sistem të ajrimit. /Klankosova/

- Lajme

Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Ivanov-Trumpit: Mua më keni mbështetës dhe mik të sinqertë

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka dërguar urim deri tek Donald Trump me rastin e …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

lajme.infosite.allajme.infosite.co