Ballina / Info / Francë – Hiqni shkollat nga Pokemon Go

Francë – Hiqni shkollat nga Pokemon Go

Franca do të kërkojë heqjen e shkollave nga harta e Pokemon Go. Vetë ministri i arsimit në Francë,  Najat Vallaud-Belkacem do  t’ia prezantojë kërkesën kompanisë që themeloi Pokemon, Niantic.

Loja tashmë është bërë tepër e famshme në të gjithë botën dhe nuk e luajnë vetëm fëmijët.

Përveç qëllimit për të penguar që studentët të humbin vëmendjen gjatë orëve të mësimit ekziston dhe frika lidhur me sigurinë e shkollave.

Fenomeni i turmave të njerëzve që mblidhen në sheshe apo vrapojnë për të kërkuar Pikacu nuk duhet të përhapet në shkolla ka thënë Vallaud-Belkacem

/Oranews/

- Lajme

Lajme
Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Transformimi i pabesueshëm i 7-vjeçarit që peshonte 3 kg

Priscilla Morse udhëtoi gjysmën e botës vitin e kaluar për të adoptuar një djalë 7 …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

lajme.infosite.allajme.infosite.co