Ballina / MAQEDONIA / Lokale / Fillon ndërtimi i qarkores së Shkupit e dëmtuar gjatë vërshimeve

Fillon ndërtimi i qarkores së Shkupit e dëmtuar gjatë vërshimeve

Ka filluar rikonstruimi i plotë i pjesëve të dëmtuara të qarkores së Shkupit, e cila u dëmtua gjatë vërshimeve të 6 gushtit.

Punimet do t’i realizojë Transmet, me investim të Ndërmarrjes Publike për rrugë shtetërore.

Me rikonstruimin e kesaj qarkore do të përfshihen 1500 metra, duke përfshirë edhe qarkoren në Haraçinë dhe Hipodrom./Telegrafi/

- Lajme

Lajme
Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Ivanov-Trumpit: Mua më keni mbështetës dhe mik të sinqertë

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka dërguar urim deri tek Donald Trump me rastin e …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

lajme.infosite.allajme.infosite.co