Ballina / Kronika / Doli nga burgu pas 30 viteve, dy ditë më pas vrau nënën e tij

Doli nga burgu pas 30 viteve, dy ditë më pas vrau nënën e tij

Në tetor të vitit 1986, ishte burgosur për shkak se e vrau një burrë në New Yersey të Shteteve të Bashkuara.

Për këtë arsye, Steven Pratt u dënua me 30 vite burg, që është dënimi më i lartë.

Pasi kreu dënimin, ai shkoi në shtëpi, ku familja kishte organizuar aheng, me shumë të ftuar.

Mirëpo, dy ditë më vonë, policët e kanë marrë atë sërish, sepse e ka vrarë nënën, transmeton Telegrafi.

“Kam dështuar. Nuk dua të më gjykojnë, sepse jam fajtor” i ka cituar një dëshmitar fjalët e Pratt, i cili është sërish prapa hekurave. Nuk bëhen të ditura arsyet, pse ai e vrau nënën./telegrafi/

- Lajme

Lajme
Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Letra e dhimbshme: Po vetëvritem që të shpëtoj nga përdhunimi

Një grua siriane ka shkruar një letër përpara se të vetëvritej në Aleppo. Ajo është …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

lajme.infosite.allajme.infosite.co