Ballina / Video

Video

Kështu u nxor nga paraburgimi Haradinaj për t’u dërguar në Gjykatë (VIDEO)

Ky është momenti kur Ramush Haradinaj u nxor nga paraburgimi ku u mbajt për 1 javë, për t’u dërguar në Gjykatën e cila më vonë mori vendim për lirimin e tij më kusht.  Avokatja e Haradinajt, Rachel Lindon ka thënë se kërkesa për ekstradimin e Haradinajt duhet gjithsesi të anulohet. Këtë deklaratë ajo e ka thënë pas vendimit të marrë …

Lexo më shumë »

Gjenden dy tunele droge në kufirin Meksikë-SHBA (VIDEO)

Autoritete meksikane kanë zbuluar dy tunele në qytetin kufitar Tijuana që çojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, tunele këto që besohet se i takojnë Kartelit të drogës Sinaloa, shkruan Reuters.  Dy tunelet janë nën kufij, dhe sipas autoriteteve, së paku njëri prej tyre është përdorur për trafikim droge. Sipas raporteve, zbulimi është bërë të hënën dhe njoftohet se është përdorur …

Lexo më shumë »

Sot fillon fushata “Promovimi i qumështit të freskët vendor”

Me moton “Qumështi i vendit tim”, fushata është gjithëpërfshirëse dhe ka për detyrë informimin e qytetarëve të Kosovës për rëndësinë dhe dobitë e konsumimit të qumështit të freskët dhe të pasterizuar. Qumështi vendor i Kosovës është i kualitetit të lartë dhe përmban të gjithë përbërësit e nevojshëm si proteinat, hidratet e karbonit, yndyrërat, mineralet, dhe vitaminat. Qumështi i freskët konsumohet …

Lexo më shumë »

Kështu nuk e keni parë kurrë Prishtinën (Video)

Prishtina tashmë ka marrë një pamje festive falë festave të fundvitit. Sheshet e kryeqyteti janë mbushur me drita festive, duke bërë që të duket ndryshe nga pamja që e shohim gjatë një viti. Në një video të xhiruar nga droni i Agon Nimanit, Prishtina tashmë ka marrë ngjyrat festive dhe duket vërtetë mahnitëse. /Express/

Lexo më shumë »

Vetëvendosje prezanton video për natën e sulmit në Kuvend (Video)

Gjatë një konference për media sekretari i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, ka paraqitur disa prova të cilat, sipas tij, dëshmojnë për pafajësinë e aktivistëve të Vetëvendosjes, të cilët janë akuzuar për sulmin në Kuvendin e Kosovës më 4 gusht. Molliqaj ka prezantuar një video përmes së cilës tregohet vendndodhja e aktivistëve, Petrit Ademi, Egzon Haliti, Atdhe Arifi, Adea Batusha, Frashër …

Lexo më shumë »

Shihni sesi reagojnë vogëlushët pasi takojnë yjet e Barcelonës (Video)

Këta dy vogëlushë më në fund kanë realizuar ëndrrën e  tyre, pasi të takosh idhullin tënd të futbolllit  për ta e tillë quhet. Djemtë janë të apasionuar  pas këtij sporti dhe me padurim presin yjet e futbollit të Barcelonës  për ti takuar në Aeroportin  Glasgow, para ndeshjes së Barcelonës me Celtic.  Vogëlushët takuan  treshen e famshme Lionel Messi, Neymar dhe …

Lexo më shumë »

Vlorë – “BMW X5”-a përfundon në kanal pranë Ujit të Ftohtë, vdes 17 vjeçari

Një 17 vjeçar ka gjetur vdekjen në një aksident rrugor që ndodhi rreth orës 23:50 minuta të natës së shkuar në zonën e Vlorës. Policia lokale sqaron se një automjet tip BMV X6, ka dalë nga rruga në aksin rrugor Uji i Ftohtë-Skelë, duke përfunduar në një kanal. Për pasojë, ka gjetur vdekjen shtetasi Kristi Panajoti, pasagjer në automjet, ndërsa …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co