Ballina / SHQIPËRIA / Politikë (faqja 215)

Politikë

PD: PS dhe LSI manipuluan zgjedhjet në Shkodër (Video)

Partia Demokratike ka akuzuar partitë PS  dhe LSI se manipuluan zgjedhjet në Shkodër, duke mbushur kutinë e votimit. Partia e Demokratike ka publikuar një video ku shihet se komisionerët e Partisë Socialiste dhe ata të LSI-së tek mbushën kutinë e votimit. Në kuti u gjendën 388 fletëvotime kurse kishin votuar vetëm 377 persona. Deputeti i PD-së Eduard Halimi e denoncoi …

Lexo më shumë »

KQZ ç’regjistron kandidatin e Këlcyrës për kryetar bashkie

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve miratoi me shtate vota pro kerkesen e Partise Demokratike per te ç’regjistruar nga listat per Kryetar Bashkie ne Kelcyre Gentian Muhametin. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve me 7 vota pro vendos te ç’regjistroje Gentian Muhametin nga gara per Kryetar Bashkie ne Kelcyre. Vendim vjen pas kerkese se Paritse Demokratike per te larguar nga listat per Kryetar Bashkie …

Lexo më shumë »

Mu deshën 3 javë që t’i merrja çelsat e stadiumit

Edi Rama dhe Ilir Meta janë bërë sërish bashkë në Shkodër për të kërkuar votat për kandidaten e përbashkët Keti Bazhdari. Rama tha se kandidatja e ASHE ka projekte konkrete, ndërsa shprehur rezerva për drejtuesit aktualë të bashkisë së Shkodrës. Edi Rama: E vetmja gjë që mbaj mend dhe kam frikë se do ta mbaj mend gjatë nga bashkëpunimi me …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co