Ballina / SHQIPËRIA (faqja 543)

SHQIPËRIA

Arrestohen 5 shqiptarë në Itali nga operacioni antiterrorizëm  

Në Itali janë arrestuar 5 shqiptarë, 4 italian dhe 1 kanadez nga operacioni antiterrorizëm “martesa”, dyshohet të kenë lidhje me shoqata terroriste pasi kishin organizuar dhe një udhëtim ne Siri. Edhe shteti italian ka vënë në shënjestër terrorizmin duke ndërmarrë kështu operacione antiterroriste. Është operacioni i koduar “ martesa” i cili ka vënë në pranga 5 shqiptarë, 4 italian dhe …

Lexo më shumë »

SHKËLZEN DOLI, KONCERT RECITAL NË TIRANË

Violinisti i njohur shqiptar, Shkëlzen Doli, do të ketë një koncert recital më 13 qershor në skenën e Teatrit të Operës dhe Baletit. Vetë drejtori i TKOB-it, Ilir Kerni, e konfirmon prezencën e Dolit në Tiranë në faqen e tij në Facebook, ku foton e violinistit e shoqëron me shprehjen “Koha e TKOB”. Për Kernin, koncerti i Dolit shënjon dhe …

Lexo më shumë »

Krerët e Kosovës dhe Shqipërisë nderojnë Isa Boletinin, mungon Rama

Krerët e Shqipërisë dhe Kosovës janë mbledhur ditën e sotme në stadiumin olimpik “Adem Jashari” për të nderuar Heroin Kombëtar, Isa Boletinin.    Në këtë tubim për nder të Isa Boletinit janë të pranishëm Presidentja e Kosovës, zyrtarë të tjerë shtetërorë, po ashtu të pranishëm janë edhe përfaqësues nga Shqipëria AMqedonia e Lugina e Preshevës.   Arkivoli me eshtrat e …

Lexo më shumë »

Goditën policët me shishe për gjobën, arrestohet dy agresorët

Policia e Komisariatit numër 4, në Tiranë ka vënë në pranga shtetasin Afrim Shote 37-vjeç dhe 56-vjeçarin Sofi Shote, pasi kanë goditur me shishe efektivët e policisë. Ndërkohë, ka nisur procedimi penal në gjendje të lirë për 43-vjeçarin, G.M dhe 51-vjeçarin E.M. Sipas burimeve pranë policisë, katër personat përveç se kanë kundërshtuar forcat policore për ushtrimin e detyrës së tyre, …

Lexo më shumë »

KQZ ç’regjistron kandidatin e Këlcyrës për kryetar bashkie

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve miratoi me shtate vota pro kerkesen e Partise Demokratike per te ç’regjistruar nga listat per Kryetar Bashkie ne Kelcyre Gentian Muhametin. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve me 7 vota pro vendos te ç’regjistroje Gentian Muhametin nga gara per Kryetar Bashkie ne Kelcyre. Vendim vjen pas kerkese se Paritse Demokratike per te larguar nga listat per Kryetar Bashkie …

Lexo më shumë »

Mu deshën 3 javë që t’i merrja çelsat e stadiumit

Edi Rama dhe Ilir Meta janë bërë sërish bashkë në Shkodër për të kërkuar votat për kandidaten e përbashkët Keti Bazhdari. Rama tha se kandidatja e ASHE ka projekte konkrete, ndërsa shprehur rezerva për drejtuesit aktualë të bashkisë së Shkodrës. Edi Rama: E vetmja gjë që mbaj mend dhe kam frikë se do ta mbaj mend gjatë nga bashkëpunimi me …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co