Ballina / SHQIPËRIA / Kronika (faqja 5)

Kronika

Tiranë – Gjendet i vdekur një person te Brryli, në dorë mbante një thikë

Një person është gjetur i vrarë në zonën e Brrylit. Ngjarja është konstatuar mëngjesin e së martës rreth orës 06:35 në afërsi të një banke të nivelit të dytë. Sipas policisë personi është rreth 60 vjeç dhe dyshohet se është prere në fyt me  thikë. Policia sqaron se në dorën e viktimës është gjetur edhe një thikë. Grupi hetimor në …

Lexo më shumë »

Basha: Krimet në Fier dhe Korçë reflektojnë gjendjen e varfërisë

Kryetari i PD, Lulzim Basha i ka konsideruar vrasjet e fundit në Fier dhe në Korçë si një reflektim i gjendjes së varfërisë në vend. Në një deklaratë për mediat, Basha thotë se Shqipërisë duhet ti kthehet shpresa dhe politika ka rolin kryesor për këtë gjë. Deklarata e Lulzim Bashës Jam i tronditur nga krimet e tmerrshme në familje në …

Lexo më shumë »

Dibër, arrestohet 42-vjeçari, drogën e kishte fshehur në çatinë e shtëpisë

Policia e Dibrës ka vënë në pranga dy persona, një për kultivim droge dhe një tjetër pasi u kap me armë zjarri dhe municione luftarake. Në kuadër të operacionit “Start”, u arrestua Maksim Prençi 42 vjeç, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, në fshatin Muhurr, Njësia Administrative Muhurr, në pjesën e çatisë së shtëpisë u gjet lëndë …

Lexo më shumë »

Krim i rëndë në familje, babai var 2 fëmijët e mitur, më pas veten

Një krim i rëndë në familje ka tronditur mëngjesin e të hënës qytetin e Korçës, ku babai ka varur dy fëmijët e mitur dhe më pas ka varur edhe veten. Policia e qytetit juglindor thotë se ditën e sotme, 5 dhjetor rreth orës 07:36 është njëoftuar nga një telefonatë se në lagjen nr 4-Korçë eshte vetvarur ne banese shtetasi N.T, …

Lexo më shumë »

Trafikonin 20 emigrantë në javë nga Shqipëria në Britani

Këta shtetas në bashkëpunim me njëri tjetrin gjatë periudhës së viteve 2012-2013 që kanë qenë në detyrë, në bashkëpunim me njeri tjetrin i kanë shkaktuar shtetit një dëm prej 209 milion lekë si rezultat i ankandeve publike të kryera në atë periudhë ku kanë favorizuar firmën e shtetasit T.B. Për këta shtetas Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier ka caktuar masën …

Lexo më shumë »

IKMT përplaset me banorët për një mur, arrestohen 3 persona

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit ka përfunduar në përplasje mes banorëve, policisë dhe inspektorëve të inspektoriatit. Bëhet fjalë për një mur ndarës në rrugën  “Faik Konica” për të cilin IKMT ka ndërhyrë që ta shembë me qëllim zgjerimin e rrugës. Në vendngjarje kanë mbërritur edhe forcat Shqiponja si dhe një ambulancë pasi gjatë përplasjes 2 gra …

Lexo më shumë »

Prokuroria e gjykata ‘nuk merren vesh’, dështon seanca ndaj Mark Frrokut

Procesi gjyqësor ndaj ish-deputetit Mark Frroku ka ngecur tek fashikujt. Moskoordinimi midis fashikujve të provave që disponon gjykata dhe ato që deklaron Prokuroria ka bërë që ky proces prej tre seancash të dështojë në pritje të saktësimit nga ana e Prokurorisë. Edhe në seancën e së premtes, Prokuroria deklaroi se nuk kishte mundur të realizonte koordinim e plotë për shkak …

Lexo më shumë »

Bilisht: Vetëdigjet me benzinë 57-vjeçari

Një 57-vjeçar është vetëdjegur me benzinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur sot në Bilisht. Sipas burimeve zyrtare, K. Ç, rreth 57 vjeç në shtëpinë e tij ka hedhur lëndë djegëse mbi veten. Në vendngjarje mbërriten menjëherë forcat e policisë dhe ambulanca. Ai u dërgua në spital për ndihmë mjekësore por ndërroi jetë gjatë rrugës. Nga hetimet paraprake dyshohet se viktima …

Lexo më shumë »

Dhuna në familje, gjykata e Tiranës dënon shtetasin gjerman

Dhuna në familje, një nga veprat penale më të përhapura aktualisht në vendin tonë, duket se ka infektuar edhe shtetasit e huaj që vijnë për pushime në Shqipëri. I tillë është rasti i shtetasit gjerman Rudolf Schefer, i cili të premten u shpall fajtor nga Gjykata e Tiranës për akzuën e dhunës në familje dhe u dënua me 6 muaj …

Lexo më shumë »

Tiranë – Gjendet i vdekur në banesë i riu, kishte konsumuar sasi të mëdha alkooli

Një 24-vjeçar është gjetur i vdekur në banesën e tij. Sipas policisë, viktima me iniciale E.Dh dyshohet se ka gjetur vdekjen për shkak të hemoragjisë së brendshme. Policia thotë se 24 vjeçari dyshohet se  kishte konsumuar sasi të mëdha alkooli. Grupi hetimor ka mberritur ne vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes. //oranews/

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co