Ballina / SHQIPËRIA / Kronika (faqja 3)

Kronika

Sarandë: Trupi i pajetë i një 29-vjeçari bie në rrjetat e peshkatarit

Më 11 dhjetor në plazhin “Pllakat” të Sarandës u gjetën rrobat dhe pasaporta e shtetasit Alex Laçi, ndërsa policia dyshoi që mund të jetë mbytur. Por sot, dyshimet mund të vërtetohen. I riu Alex Laçi është mbytur në det, ndërsa trupi i tij i pajetë ka rënë në rrjetat e një peshkatari. Lidhur me këtë ngjarje, policia e qytetit bregdetar …

Lexo më shumë »

Vetëvrasje në Tropojë, plagos aksidentalisht edhe kunatën

Një person ka vrarë veten me armë si dhe është plagosur aksidentalisht nusja e xhaxhait të tij, e cila tentoi t’i merrte armën nga dora viktimës, për të parandaluar aktin e vetëvrasjes. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Kovaçe të Tropojës. Viktima e vetëvrarë është shtetasi me iniciale K.H., 40 vjeç. Është plagosur aksidentalisht shtetasja me iniciale H.H., 54 vjeç, nusja …

Lexo më shumë »

Zjarr në Pallatin e Kulturës ‘Dhimitër Orgocka’, digjet godina dy katëshe

Është përfshirë nga flakët Pallati i Kulturës ‘Dhimitër Orgocka’ në Maliq. Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë me dije se zjarri vijon prej orëve të para të mëngjesit të sotëm dhe për pasojë është djegur terësisht objekti dy katësh. “Më datë 14.12.2016 jemi njoftuar se rreth orës 04:00, në Maliq, në “Pallatin e Kulturës” në katin e dytë të tij, ka …

Lexo më shumë »

Aksidentohet furgoni me nxënës, 7 të plagosur, 2 në gjendje të rëndë

Zbardhen detaje të tjera nga aksidenti i sotëm me nxënësit e shkollës së fshatit Bilaj në Krujë, të cilët kanë përfunduar në kanal teksa po udhëtonin me furgon. Mësohet se janë plagosur 7 nxënës, 2 prej tyre ndodhen në gjendje të rëndë për jetën. Në furgon udhëtonin rreth 30 nxënës. Të plagosurit janë transportuar për në Spitalin e Traumës në …

Lexo më shumë »

Makina e funeralit dëmton kabinën, pa energji 250 abonentë

Një automjet i shërbimit funeral ka dëmtuar një kabinë të OSHEE duke lënë pa energji 250 abonentë. Ngjarja ka ndodhur paraditen e të marts në Kombinat, ku mjeti me targë AA 848 KN ka goditur një kabinë. Për rrjedhojë është dëmtuar rëndë transformatori që furnizon me energji pjesën qëndrore të Kombinatit dhe rethinat e tij. Grupet e punës së OSHEE …

Lexo më shumë »

Bëni kujdes me rripin e sigurimit, kudo do ju presin patrulla policie

Policia e Shtetit ka ndërmarrë gjatë mesitës së sotme një operacion blic të shtrirë në 12 qarqet e vendit, në akset kryesore dhe zonat urbane. Mësohet se operacioni ka nisur në orën 12:00 dhe zgjat deri në orën 13:30 minuta. Policia e Qarkullimit Rrugor është mbështetur nga Policia e Rendit,  FNSH e Shqiponjat. Në këtë operacion blic janë angazhuar rreth …

Lexo më shumë »

Shqipëri, Djali rrah nënën, i shkakton fraktura në trup

Dhuna në familje vazhdon të jetë një problem për shoqërinë shqiptare, ndërsa rastet janë të shumta. Ngjarja më e fundit vjen nga Delvinë, ku policia e këtij qyteti ka arrestuar 46-vjeçarin Artan Bahoja. Policia thotë se ai ka dhunuar në banesë, në lagjen “Sinan Ballaci”, nënën e tij 63-vjeçaren B.Bahoja. E moshuara ka fraktura në trup dhe është në spital. …

Lexo më shumë »

Ksamil: 10 të shoqëruar, vrasja dyshohet se është kryer me pagesë

Rreth 10 persona deri tani janë shoqëruar nga ana e policisë lidhur me ekzekutimin e Agron Xhezairit pasditen e kësaj të diele në oborrin e shtëpisë së tij në Ksamil të Sarandës.  Burimet thonë se vrasja dyshohet se është kryer me pagesë. Hetimet janë përqëndruar në pistën e hakmarrjes. Personat e shoqëruar nga policia janë nga Ksamili dhe fshati Shendelli. …

Lexo më shumë »

Me kafshë transporton 122 kg drogë drejt Maqedonisë

Një sasi prej 122 kg drogë po transportohej me kafshë drejt Maqedonisë. Droga ishte futur në çanta dhe është kapur në Bllatë, në afërsi të Piramidës E-14/ 3 e cila kufizohet me fshatin Kllobçisht të Njësisë Administrative Maqellarë, rrethi Dibër dhe me fshatin Banjisht, Komuna Dibër e Madhe, Maqedoni. Pasi është konstatuar personi që transportonte drogë menjëherë janë vënë në …

Lexo më shumë »

Dy të arrestuar në Fier për falsifikim vulash dhe dëmtim të rrugëve

Policia e Fierit ka arrestuar dy shtetas të shpallur në kërkim për falsifikim dhe shkatërrim rrugësh. Specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim Dritan Hoxhallari, 39 vjeç, banues në lagjen “20 Tetori” Lushnjë. Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqesor Korçë, …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co