Ballina / SHQIPËRIA / Kronika (faqja 228)

Kronika

40 hektarë përfshihen nga flakët në Shkodër    

40 hektarë pyje e kullota në fshatin Melgush dhe Bushat të Shkodrës, janë përfshirë nga zjarri. Përderisa në Bushat është bërë neutralizimi i flakëve nga tre zjarrfikës, në Melgush situata paraqitet më problematike. Në vendngjarje kanë mbërritur gjithashtu edhe forca të shumta policie dhe ushtrie. Vatrat e krijuara të zjarrit u bënë rrezik edhe për disa banesa që ndodheshin aty …

Lexo më shumë »

Berat, vdesin dy të rinj në lumin Osum

Dy adoleshentë kanë gjetur vdekjen në lumin Osum në Berat teksa kishin shkuar për t’u larë. Trupi i pajetë i 15-vjeçarit, Luan Demiraj është gjetur 200 metra larg vendit ku ishte mbytur, kurse autoritetet ende janë duke kërkuar për trupin e Ridvan Broka, 17 vjeçar. Në momentet kritike dy të rinjtë ishin vetëm, kështu, askush nuk ka mundur të ndërhynte./ …

Lexo më shumë »

Ekzekutohet me armë zjarri një 32-vjeçar në Sarandë

Edmond Mehmeti  i cili ishte pronar i një lavazhi automjetesh në Saranda, ka mbetur i vdekur pas atentatit që është bërë ndaj tij në orët e para të mëngjesit të së premtes. Ai ka qenë duke udhëtuar me makinë e tij “Peugeot” në afërsi të kanalit të Cukës pranë një hoteli në rrugën Sarandë-Ksamil kur ka rënë pre e një …

Lexo më shumë »

Të shtëna armësh te “Shkëmbi i Kavajës”

Mbrëmjen e së martës tek “Shkëmbi i Kavajës” në Durrës janë përfshirë në një konflikt me armë disa persona. Ngjarja ka krijuar panik të madh tek pushuesit, të cilët kanë qenë të shumtë në këtë orë.  Për fat të mirë ngjarja ka përfunduar pa të lënduar. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se ngjarja ka ndodhur pranë një hoteli në këtë zonë. …

Lexo më shumë »

Vëllezërit Frroku të përfshirë në një sërë veprash penale

Mark dhe Arben Frroku aktualisht janë duke u gjykuar për akuzat më të rënda, si ato të vrasjes. Marku, mban edhe funksionin e deputetit në Parlament, ndërkohë njihet si biznesmen i njohur në Tiranë dhe Pukë. Si biznesmen njihet dhe i vëllai Arben Frroku,i cili është shpallur fajtor nga gjykata e Apelit për Krime të Rënda dhe dënuar me burgim …

Lexo më shumë »

Rrëfimi i Sokol Mjacaj, vrasësit të dy turistëve çek

“Sokol, pse i qëllove dy turistët çekë? Unë doja vetëm t’u merrja makinën, nuk doja që t’i vrisja.” Ky duhet të ketë qenë motivi që shtyu 20 vjeçarin Sokol Mjacaj të kryente krim, duke marrë jetën 2 turistëve çek në zonën e Dukagjinit të Shqipërisë. 20-vjeçari Sokol Mjacaj është zbuluar nga një telefon. Përveç gjurmëve të shumta që ai la në …

Lexo më shumë »

Arrestohen 5 shqiptarë në Itali nga operacioni antiterrorizëm  

Në Itali janë arrestuar 5 shqiptarë, 4 italian dhe 1 kanadez nga operacioni antiterrorizëm “martesa”, dyshohet të kenë lidhje me shoqata terroriste pasi kishin organizuar dhe një udhëtim ne Siri. Edhe shteti italian ka vënë në shënjestër terrorizmin duke ndërmarrë kështu operacione antiterroriste. Është operacioni i koduar “ martesa” i cili ka vënë në pranga 5 shqiptarë, 4 italian dhe …

Lexo më shumë »

Goditën policët me shishe për gjobën, arrestohet dy agresorët

Policia e Komisariatit numër 4, në Tiranë ka vënë në pranga shtetasin Afrim Shote 37-vjeç dhe 56-vjeçarin Sofi Shote, pasi kanë goditur me shishe efektivët e policisë. Ndërkohë, ka nisur procedimi penal në gjendje të lirë për 43-vjeçarin, G.M dhe 51-vjeçarin E.M. Sipas burimeve pranë policisë, katër personat përveç se kanë kundërshtuar forcat policore për ushtrimin e detyrës së tyre, …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co