Ballina / SHQIPËRIA / Kronika (faqja 20)

Kronika

Dhunohet me grusht aktori Laert Vasili

Aktori i Teatorit Kombëtar, Laert Vasili ka rënë pre e dhunës fizike. Policia e Tiranës sqaron se diten e djeshme më datë 23.10.2016, shtetasi Laert Ilia Vasili, i datëlindjes 07.03.1974, banues në Tiranë, me arsim të lartë, kallzon se në rrugën “Shyqyri Ishmi”, është goditur me grusht në kokë, nga një person i paidentifikuar. Mësohet se aktori është qëlluar rreth …

Lexo më shumë »

Shkodër, në banesë me 37 kg kanabis, shpallet në kërkim çifti (FOTO)

Policia e Shkodrës ka sekuestruar sot 37 kilogramë kanabi sativa gjatë operacionit të koduar “Drying”, ndërsa janë shpallur në kërkim çifti i bashkëshortëve. “Më datë 23.10.2016 nga sektori për hetimin e narkotikëve dhe trafiqeve në Drejtorinë Vendore të Policisë Shkodër në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative dhe në vijim të punës së pandërprerë për parandalimin e prodhimit …

Lexo më shumë »

Vlorë, Tentuan të grabisin menaxherin e lokalit, plagoset një prej autorëve

Tre persona janë arrestuar pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë tentuar të vjedhin me armë zjarri menaxherin e një lokali në Radhimë të Vlorës. Por sipas policisë një prej autorëve gjatë përleshjes ka mbetur i plagosur në këmbë. Policia thotë se u arrestuan në flagrancë shtetasit: Besjan Hibraj, 24 vjeç, banues në Vlorë. Klajdi Spahaj, 26 vjeç, banues në Vlorë. Domeniko …

Lexo më shumë »

Fier, sekuestrohen 343 kg kanabis

Policia e Fierit ka finalizuar me sukses operacionin e koduar “Gryka”, në kuadër të të cilit ka sekuestruar 343 kg kanabis dhe ka arrestuar 11 persona. Gjithashtu, janë proceduar penalisht 3 shtetas, ndërsa 2 të tjerë janë shpallur në kërkim. Nga kontrolli i ushtruar në banesën e shtetasit Mehmet Skënderaj, në fshatin Ninësh, Mallakastër, janë kapur në flagrancë dhe ju gjetën …

Lexo më shumë »

Shqipëri, Burri vret kunatën dhe plagos gruan me çifte

Një person i quajtur Kasëm Lila nga fshati Ndroq i Tiranës ka plagosur me armë gruan dhe ka vrarë kunatën gjatë mbrëmjes së djeshme. Ende nuk dihen motivet e kësaj ngjarjeje, por thuhet se autori ka përdorur një armë gjahu për krimin. Policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka nisur hetimet për të. Sipas policisë “nga hetimet paraprake, dyshohet se …

Lexo më shumë »

Tiranë: Gruaja sajon grabitjen për t’i rënë në sy burrit

Një telefonatë e mbërritur rreth orës 04:40, në numrin e emergjencave 112, njoftonte se në fshatin Pinet të Tiranës në banesën e shtetasit I. Azuni kishte hyrë një person për të vjedhur. Sipas telefonatës, ai kishte përfituar nga fakti se i zoti i banesës ishte larguar dhe kishte lidhur të shoqen shtetasen Dalina Azuni dhe më pas ka marrë në banesë …

Lexo më shumë »

Korçë, 24-vjeçarja përplas me makinë të moshuarin

Gjatë paradites së kësaj të diele, një automjet ka goditur rëndë një kalimtar. Ngjarja ka ndodhur në bulevardin “Gjergj Kastrioti” të qytetit të Korçës. Automjeti drejtohej nga 24-vjeçarja Elona Fezollari, ndërsa i dëmtuari është Todi Pia, 89 vjeç, i cili ka qenë duke kaluar nga njëri krah i rrugës në tjetrin, kur është përplasur nga makina. Për shkak të goditjes, …

Lexo më shumë »

Kurbin, Gjenden 17 thasë me kanabis në hidrovorin e Shllinzës

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar mëngjesin e sotëm në hidrovorin e Shllinzës në Kurbin. Plot 17 thasë me lëndë narkotike të llojit kanabis janë gjetur pranë tij. Thasët më kanabis dyshohet të jenë hedhur gjatë natës me qëllim marrjen e tyre më vonë për transport, ose nga frika e ndonjë kontrolli policor. Uji ka hapur dhe shkatërruar terësisht thasët me …

Lexo më shumë »

Tiranë, 30 kg kanabis në makinë; në pranga 2 vëllezër

Dy të rinj janë arrestuar mbrëmjen e djeshme në rrethinat e Tiranës, në posedim të 30 kg lëndë narkotike të llojit kanabis. Burime policore bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur tek Ura e Institutit të Kamzës, ku në pranga kanë rënë vëllezërit Edmond dhe Gentjan Nezaj, 39 dhe 36 vjeç. Sipas burimeve, lënda narkotike është gjetur në automjetin me …

Lexo më shumë »

Turisti francez rrëzohet në malet e Llogarasë, humb jetën 67-vjeçari

Një turist francez humbi jetën të shtunën teksa u aksidentua në malet e Llogarasë. Policia e Vlorës bën me dije se rreth orës 13:45, 9 turistë francezë në zbritje të malit “Maja e qorres” në drejtim të Llogarasë, njoftojnë se njëri prej tyre është rrëzuar dhe për pasojë ka marrë dëmtime në trup. Menjëhere në vendngjarje mbërritën shërbimet e Policisë …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co