Ballina / SHQIPËRIA / Kronika (faqja 10)

Kronika

Vlorë, sekuestrohen 26 kg kanabis, arrestohet 42-vjeçari

Në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, Policia e Vlorës, gjatë kontrollit të ushtruar në fshatin Bunavi, konkretisht në banesën e shtetasit Enea Nanushi, ka konstatuar një sasi me lëndë narkotike të fshehur në këtë banesë. Nga peshimi i lëndës narkotike, rezultoi një sasi me peshë totale prej 26 kg e 400 gr. Cannabis Sattiva, që ishte vendosur …

Lexo më shumë »

Në vend të makinës, krutani than kanabisin në garazh

Përshtat garazhin për tharjen dhe përpunimin e kanabisit. Policia arrestoi në flagrancë Emerlla Stafën 51 vjeç, banues në Krujë. Në garazh janë gjetur në proces tharje 300 bimë narkotike kanabis sativa dhe rreth 5 kg lëndë narkotike e dyshuar e llojit Cannabis Sattiva e thatë. Policia e Durrësit informoi sot: “Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e shtetasit të mësipërm …

Lexo më shumë »

Dhuna në familje, në Tiranë denoncohen 4 raste në ditë

Në policinë e Tiranës mesatarisht denoncohen 4 raste në ditë për dhunë në familje. Blutë e kryeqytetit konstatojnë një ndërgjegjësim të qytetarëve kundrejt këtij fenomeni shqetësues për shoqërinë. “Gjatë 10 muajve janë plotësuar 625 kërkesë padi për urdhër mbrojtjeje nga të cilat mbi 200 janë shoqëruar me procedime penale”, thotë Lindita Lushaku, Specialiste e Dhunës në Familje. Një trendi në …

Lexo më shumë »

Përdhunimi i 6-vjeçares, prindërit: Abuzuesi u lirua, vetëgjyqësi!

Prindërit e 6-vjeçares që kanë denoncuar në polici një adoleshent për përdhunimin e saj, kërcënojnë me vetëgjyqësi, pas hetimit në gjendje të lirë të 13-vjeçarit. Ngjarja ndodhi 3 ditë më parë në Berat, ndërkohë që prindërit këmbëngulin që i mituri të mbahet pas hekurave, pasi thonë se e ka pranuar akuzën. Prindërit e 6-vjeçares në Berat që akuzojnë një 13 …

Lexo më shumë »

Gjykata “rrëzon” Prokurorinë: Nuk mund ti marrë dokumentet e ILDKPI

Gjykata e Tiranës rrëzon si të paargumentuar kërkesën e Prokurorisë së Tiranës për të sekuestruar formularët elektronikë të deklarimit të pasurisë të zyrtarëve të shtetit. Hetimin me iniciativë të vetë kreut të Prokurorisë, Adriatik Llalla, Gjykata e ka quajtur si të pambështetur me prova dhe nisur nga kjo situatë ka vendosur të hedhë poshtë 6 vendimet e organit të akuzës, …

Lexo më shumë »

Qëllon me thikë policin bashkiak, arrestohet 54-vjeçari

Një punonjës i policisë bashkiake është qëlluar me thikë nga një 54-vjeçar. Ngjarja është shënuar rreth orës 21.00 të së mërkurës në oborrin e policisë bashkiake tek Rruga e “Kavajës”. Bujar Shehu i dënuar dhe më parë për kundërshtim të punonjësit që kryen një detyrë shtetërore ka qëlluar disa herë me thikë D. H, 37 vjeç, punonjës i policisë bashkiake. …

Lexo më shumë »

Sekuestrohen 116 kg kanabis në Gjirokastër

Policia e Gjirokastrës ka sekuestruar 116 kg kanabis sativa, duke goditur dy raste të shitjes së narkotikëve. Burime zyrtare të policisë bëjnë të ditur se është vënë në pranga Ilir Jemini, 46 vjeç nga Gjirokastra dhe u shpall në kërkim E.J. Pas kontrollit të ushtruar në shtëpinë e Jeminit, në lagjen Zinxhiria policia ka gjetur rreth 6 kg kanabis sativa. …

Lexo më shumë »

Mashtroi për pagesën e dritave, arrestohet ish punonjësi i OSHEE

Policia e Vlorës ka arrestuar një 46-vjeçar i dënuar për mashtrim. Sipas burimeve zyrtare, Agim Shehu ishte shpallur në kërkim, pas vendimit të dhënë nga Gjykata e Vlorës. Gjatë periudhës 2009-2010 duke qenë punonjës i OSHEE-së Vlorë, Shehu ka përfituar një sasi parash disa personave duke u premtuar se do paguanin energjinë elektrike aforfe, pa kamatë vonese, nëpërmjet mashtrimit. Gjykata …

Lexo më shumë »

I mori me dhunë motorin një shtetasi, arrestohet 46 vjeçari

Një 46 vjeçar banues në Tiranë është arrestuar nga efektivë të komisariatit numër 3 për veprën penale të vjedhjes me dhunë. Shtetasi Besnik Simolla, i dënuar më parë për veprën penale “Vjedhje të energjisë elektrike”, akuzohet se ka goditur me gurë në kokë dhe me shkelma në trup shtetasin I. D, 41 vjeç, banues në Tiranë si dhe i ka …

Lexo më shumë »

Tiranë, flakët djegin banesën. Humb jetën 2 vjeçari, shpëtohet fëmija tjetër

Një fëmijë 2 vjeç humi jetën pasi banesa ku jetonte u përfshi nga flakët. Ngjarja është shënuar në Babrru të Tiranës paraditen e sotme, 17 nentor 2016, rreth o8: 35 minuta në lagjen Shpat. Policia informon se kur kanë rënë flakët në banesë ndodheshin dy fëmijë të mitur brenda saj. “Si pasojë e këtij zjarri ka mbetur i vdekur fëmija …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co