Ballina / Kulturë (faqja 5)

Kulturë

Dua Lipa performon në emisionin e Jimmy Fallonit (VIDEO)

Këngëtarja me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa, pak ditë para koncertit bamirës në Prishtinë, ka performuar në emisionin e famshëm “Tonight Show with Jimmy Fallon”. Autori i emisionit e lavdëroi Duan para se ajo të dilte në skenë që të këndojë hitin e saj “Hotter Than Hell”. Të ftuar tjerë gjatë këtij emisioni ishin edhe aktorët Jonah Hill dhe Jaden …

Lexo më shumë »

Festivali folklorik që bashkon shqiptarët në luginën e Plavë – Gucisë

Për të parën herë  në krahinën e  Plavë-Gucisë, në zemrën e Alpeve të Shqipërisë, po mbahet festivalin folklorik mbarëkombëtar. Ky festival mbështetet nga Fondacioni “Plavë-Guci”, si dhe nga Shoqata “Alpet Shqiptare”. Në këtë takim muzikor dhe etnografik marrin pjesë grupe folklorike nga gjithë trevat shqiptare, nga Konispoli i Çamërisë, Medvegja e Dardanisë, Shkupi Iliridas, që po i japin luginës së Plavë-Gucisë, …

Lexo më shumë »

Publikohet “Cocaina” e Mozzik (VIDEO)

Reperi shqiptar, Mozzik, ka publikuar videoklipin e tij të ri. Muzika u realizua nga Zzap and Chriss, teksa artisti vjen me atë që ai ka thënë se është hiti i tij i verës. Videoklipi u realizua nga XL Films. Ky projekt pritet ta kthejë në maje Mozzikun pasi projekti me Enis Bytyçin nuk mbushi pritshmëritë e menaxhmentit të tij. /Telegrafi/

Lexo më shumë »

Bebe Rexha e Martin Garrix publikojnë “In The Name Of Love‬” (VIDEO)

Këngëtarja shqiptare Bebe Rexha dhe DJ i mirënjohur holandez Martin Garrix kanë publikuar këngën e tyre të re. “In The Name Of Love‬” titullohet kënga e tyre re, transmeton Koha.net. Ky nuk është bashkëpunimi i parë i Bebe Rexhës me DJ të njohur botëror. Ylli i “No Broken Hearts” më parë kishte bashkëpunuar edhe me David Guettan e Afrojack. /koha/

Lexo më shumë »

Publikohet programi i filmave të festivalit Anibar

Do të mbahet edicioni i shtatë i festivalit të filmit të animuar Anibar në Pejë Ky festival do të mbahet prej datave 15 deri më 21 gusht, ku do të trajtohet fenomeni i ngrohjes globale dhe ndryshimeve klimatike duke projektuar animacione që interpretojnë ndërveprimin njerëzor me këtë fenomen global. Sipas një komunikate nga Anibar, filmat e përzgjedhur do të garojnë …

Lexo më shumë »

Hapet konkursi për “Miss Kosova 2016”

Ka filluar aplikimi për “Miss Kosova 2016”. Vajzat nga Kosova dhe diaspora kanë të drejtën e aplikimit. Dy bukuroshet fituese do të kenë mundësinë të përfaqësojnë Kosovën në kompeticionet botërore “Miss Univers” dhe “Miss Earth”. Organizatorja Agnesa Vuthaj ka paralajmëruar se së bashku më stafin e saj do të mundohen të sjellin një spektakël të denjë para publikut. Ende zyrtarisht …

Lexo më shumë »

Getinjo e Kida publikojnë “Ku je” (VIDEO)

Këngëtarët e njohur kosovarë, Getinjo dhe Kida, kanë publikuar këngën e tyre më të re. Kënga titullohet “Ku Je”, teksti i së cilës është shkruar nga Getinjo, ndërsa producentë janë si përherë të njohurit Zzapp & Chriss. “Ja kem nis” është kënga e fundit e Kidës e publikuar dy muaj më parë, ndërsa Getinjo solli “Tony Montana” në bashkëpunim me …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co