Ballina / Kulturë (faqja 4)

Kulturë

Kresha dhe Lyrical Son vinë me “Spo ma nin” (VIDEO)

Dyshja e PINT-ave kanë lansuar këngë të re me videolip. Pas albumit “Rapsodët” ata po lansojnë edhe videoklipe nga ky album. “Spo ma nin” është e fundit nga këngët e tyre të publikuara. Videolipi nxjerr protagonistët si personazhe në veshje dhe stil krejt tjetër prej asaj që jemi mësuar t’i shohim. /koha/

Lexo më shumë »

Zanfina publikon këngën për nënën e saj (VIDEO)

Zanfina Ismajli ka publikuar sot këngën që ia kushton nënës së saj Monës. Sikur Adelina, ashtu edhe Zanfina kanë treguar në shumë intervista se ka qenë nëna e tyre, Mona, që u ka trasuar rrugën në karrierë dhe i ka menaxhuar ato në karrierën e tyre muzikore. Ndryshe, nëna e tyre ka vdekur muaj më parë gjatë një lufte që ka …

Lexo më shumë »

Albëria vjen me “Sa her’ m’ke dasht” (Video)

Albërije Hadergjonaj publikon këngën e re Këngëtarja Alberije Hadergjonaj ka publikuar para pak çastesh këngën edhe videoklipin e saj të ri. Kënga titullohet “Sa her mke dasht” Me këtë rast këngëtarja ka ndarë me fansat publikimin e këngës. “Doli me ne fund kenga&klipi im i ri👐”, shkruan Hadergjonaj. Për videoklipin e këngës është përkujdesur “Max Production”. /21Media

Lexo më shumë »

Anibar nisë edicionin e shtatë pa asnjë film nga Kosova

Anibar nisë edicionin e tij të shtatë sonte më 15 gusht duke zgjatur kështu deri me 21 gusht. Për të shtatën herë me radhë, qyteti i Pejës do të jetë nikoqiri i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit të Animuar, Anibar. Në mesin e 273 filma sa do të shfaqen këtë edicion në Anibar, nuk do të ketë asnjë film nga Kosova, …

Lexo më shumë »

Leonora Jakupi lanson këngën “Diamant” (VIDEO)

Leonora Jakupi ka lansuar këngën e fundit të quajtur “Diamant”. Këtë këngë e ka punuar Alfred Sula, kurse tekstin e ka shkruar MUMA.  Leonora këtë këngë e ka paralajmëruar javën e kaluar dhe sot e ka publikuar, duke iu bashkuar estradës kosovare që, pothuajse, të gjithë kanë lansuar këngë të reja në këtë sezon vere. /koha/

Lexo më shumë »

Publikohet klipi i ri i Bebe Rexhës (VIDEO)

Klipi i këngëtares shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, është publikuar jo zyrtarisht nëpër kanalet e videove. “In The Name Of Love” është publikuar para pak javësh në bashkëpunim me DJ e mirënjohur holandez, Martin Garrix. Videoklipi “In The Name Of Love” është publikuar në Apple Music. /koha/

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co