Ballina / Kulturë

Kulturë

Vdes këngëtarja rome Esma Rexhepova

Mbretëresha e muzikës rome, Esma Rexhepova Teodosievska, sot në mëngjes ka vdekur pas një sëmundje të rëndë. Rexhepova e quajtur si Mbretëresha e muzikës rome në nivel botëror, është zgjedhur si artiste nacionale në vitin 2013, ndërsa gjatë jetës së saj është përkujdesur për 47 fëmijë dhe ka mbajtur shumë koncerte humanitare. /Telegrafi//

Lexo më shumë »

Era Istrefi, fituese e EBBA (Foto)

Era Istrefi është fituesja e dhjetë e European Border Breaker Awards, 2017, një çmim europian muzikor për artistët e rinj. Lajmi u bë surprizë në Top Albania Radio, ku këngëtares iu njoftua live. E lindur në Prishtinë këngëtarja debtuoi në 2013 me këngën e saj “Mani per money”. Singëlli i tretë i saj “Njo Si Ti” hyrë në listat muzikore …

Lexo më shumë »

Blunt dhe Real publikojnë këngën “Rrugës” (VIDEO)

Dyshja Blunt dhe Real One kanë publikuar klipin e këngës së re “Rrugës”. Kënga në tërësi është punuar nga vetë rep-artistët dhe është ritmike. Blunt ka deklaruar se kjo është kënga më komerciale që kanë realizuar deri tash dhe se presin patjetër që të pëlqehet nga publiku. “Rambo”, Vera” e “Presion” janë disa nga këngët dhe videoklipet paraprake të Bluntit …

Lexo më shumë »

Shqiptarja producente e një filmi në ndihmë të komunës së Aamatriçes

U prezantua në Romë promovimi i filmi kinematografik “Riso, amore e fantazia” me producente, shqiptaren Keda Kaceli, Presidente e FinMedia Group. Mbi këtë projekt të ri të saj profesionale, Keda Kaceli, ka rrëfyer eksluzivisht për Ora News. Ky film që së shpejti do të shfaqet në të gjitha kinematë italiane përcjell një mesazh të fortë social, pasi të gjitha të ardhurat nga …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co