Ballina / Kronika (faqja 39)

Kronika

Akuzë ndaj ish guvernatorit të Bankës së Shqipërisë

Ish guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, është akuzuar për shpërdorim detyre në lidhje me tenderin gjatë kohës kur BSH bleu Dajtin. Këto akuza u paraqitën sot në dosjen e dorëzuar në Gjykatë. Ekspertët vlerësojnë se vlera e Dajtit ka qenë më e lartë se çmimi real, ndërsa nisi procedurat për tenderin rreth një muaj pas blerjes së hotelit …

Lexo më shumë »

Sarandë, pronari u mban peng pasaportat turistëve polakë

Një tjetër ngjarje me turistë ka ndodhur sot në Sarandë ku pronari i një hoteli duke mos dashur ti humbasë dy turistët polakë që kishin shkuar në biznesin e tij, u ka mbajtur peng pasaportat për rreth 3 orë. Mësohet se dy turistët R.M, 37 vjeç dhe D.M, 38 vjeç, shkuan në hotelin e 31-vjecarit E.M për të pushuar transmeton …

Lexo më shumë »

I sekuestrojnë pasurinë në vlerë prej 10 milionë euro

Me kërkesën e Prokurorisë së Krimeve të Rënda i është sekuestruar pasuria Astrit Nimanit, biznesmen nga Lezha i cili njihet ndryshe edhe si Titi i Ukës. Sipas Prokurorisë kjo pasuri dyshohet që është vënë nga trafiku i drogës, këtu bëhet fjalë për 3 pallate 13 katërshe dhe një hotel i njohur në plazhin e Shëngjinit të cilat kapin vlerën 10 …

Lexo më shumë »

Goditën policët me shishe për gjobën, arrestohet dy agresorët

Policia e Komisariatit numër 4, në Tiranë ka vënë në pranga shtetasin Afrim Shote 37-vjeç dhe 56-vjeçarin Sofi Shote, pasi kanë goditur me shishe efektivët e policisë. Ndërkohë, ka nisur procedimi penal në gjendje të lirë për 43-vjeçarin, G.M dhe 51-vjeçarin E.M. Sipas burimeve pranë policisë, katër personat përveç se kanë kundërshtuar forcat policore për ushtrimin e detyrës së tyre, …

Lexo më shumë »

Arrestohet një i dyshuar për terrorizëm

Në Kaçanik, në orët e hershme të mëngjesit të së mërkurës është arrestuar një person si i dyshuar se ka financuar terrorizmin. Sipas Policisë, pas hetimeve të zhvilluara, është arrestuar i dyshuari, pasi që për të njëjtin ekziston dyshimi i bazuar për kryerjen e veprës së lartë cekur. Me urdhër të Gjykatës është kontrolluar shtëpia e të dyshuarit me ç’ …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co