Ballina / Info (faqja 86)

Info

Agjencioni i marketingut Trokit, hap përfaqësinë edhe në Pejë

Agjencioni i marketingut Trokit ka zgjeruar rrjetin e saj të punës me hapjen e një zyre për marketing në qendrën më të madhe në Kosovë, Elkos Group në Pejë. Shërbimet në këtë zyrë do të kryhen përmes përfaqësuesve të Trokit-it, të cilët për një kohë të gjatë kanë zhvilluar marrëdhënie profesionale në fushën e marketingut me kompaninë Elkos Group. Qëllimi …

Lexo më shumë »

Bosi i mediave, Rupert Murdoch në prag të tërheqjes

Rupert Murdoch, manjati 84-vjeçar i mediave dhe aksioner i studios kinematografike “21st Century Fox”, po bëhet gati të tërhiqet nga drejtimi i organeve mediatike në pronësi të tij dhe t’ia lërë stafetën të birit, James. Lajmin e bëjnë të ditur mediat amerikane, të cilat citojnë burime të afërta me familjen Murdoch. Një njoftim pritet të vijë nga kjo e fundit …

Lexo më shumë »

ORA 7 – Dyqanet e dyshekëve COMODITA HOME – Shqipe Berisha

DEVOLLI CORPORATION hap dyqanet e dyshekëve COMODITA HOME. COMODITA HOME është distributor eskluziv për brendet Pierre Cardin dhe Taç ku mundë të gjeni çarçaf,jastek,jorgan,mantilbanjoje dhe shumë artikuj të tjerë . Dyqanet COMODITA HOME mund ti gjeni në këto qytete : Prishtinë / ETC, Prishtinë / Ulpianë, Pejë / Elkos Center Pejë / Përballë Hotel Dukagjinit, Prizren / ETC, Mitrovicë / …

Lexo më shumë »

Shpat Kasapit i digjet vetura (Video)

Është djegur vetura e këngëtarit shqiptar nga Maqedonia Shpat Kasapi. Sipas Portalb këngëtari ka dalë nga vetura para se ajo të merrte flakë. Makina e djegur raportohet se ishte e tipit Ford dhe u dogj në lagjen e Butelit. Nuk bëhet e ditur për shkaqet e këtij aksidenti, por Shpati ka apeluar që të mos bëhet panikë pa nevojë. Prive/Klan …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co