Ballina / Info (faqja 4)

Info

Pitbulli më i madh në botë kujdeset për foshnjën 3 muajshe

Peshon 76 kg dhe ka një kafshim tmerrues, por pitbulli më i madh në botë është dadoja perfekt për këtë foshnje tre muajshe – sipas pronarëve të tij Marlon dhe Lisa Grennan, nga New Hampshire, SHBA, lejojnë Hulkun të kujdeset për vogëlushin e tyre, Jackson. Nuk është hera e para që çifti e ka bërë këtë, pasi djali i tyre më …

Lexo më shumë »

Foshnja 1.3 kg që vesh rroba kukullash (Foto)

Një djalë 7 muajsh nga Kentucky, SHBA, i cili peshon vetëm 1.3 kg, ka lindur me një formë të rrallë të sindromës së “dwarfism” (xhuxhave). Duke qënë se vogëlushi Matthew Riddle III, i cili vuan nga mikrocephalik osteodisplastik primordial dwarfism tipi dy (MOPDII), vishet gjithmonë me rroba kukullash, shumë njerëz e ngatërrojnë për të porsalindur. “Ata mendojnë se ai sapo …

Lexo më shumë »

Fotot e këtij Lamborghini luksoz kanë “shpërthyer” rrjetin

Ky Lamborghini Aventador SV po bën xhiron në rrjetet sociale. Arsyeja? Makina me vlerë 450 mijë euro është gjobitur disa herë. Kjo për shkak se pronari i makinës, Moosa Navsa, e parkonte automjetin në rrugë të ndryshme të Londrës, ku nuk lejohet parkimi. “Më mirë të paguaj gjobën se sa të rrezikoj të ma gërvishtin në një parking publik”, tha …

Lexo më shumë »

Çelsi i ndryshkur i kamarierit të Titanik u shit për 85.000 £

Një çelës i vogël, i ndryshkuar që i përkiste një dollapi të Titanik-ut është shitur në një ankand në Angli për 85.000 £. The Telegraph shkruan se çelësi është përdorur nga Sidney Sedunary, 23 vjeç i cili ishte një kamarier në anijë, por që vdiq bashkë me 1500 pasagjerët e tjerë kur anija u përplas me një ajsberg në prill …

Lexo më shumë »

Kinë – Në mes të rrugës, e mbuluar me batanije bën detyrat e shtëpisë

Për shumicën e fëmijëve, fundjava është koha për të dalë me prindërit apo për të luajtur me shokët më të mirë. Megjithatë për Ji Honghong, të shtunat dhe të dielat do të thonë vetëm një gjë – lutje me babain e saj në rrugët e Kinës. Vajza 6-vjeçare, që shtë e vendosur për të studiuar, është fotografuar e mbuluar me …

Lexo më shumë »

12 vjeçari fejohet me kushërirën 11 vjeçare (FOTO)

Një djalë 12 vjeçar në Egjipt do të martohet me kushërirën e tij 11 vjeçare, pasi babai i dhëndrit të ardhshëm i dha çiftit bekimin e tij. Ndërkohë, që familje dhe miqtë festuan dasmën luksoze të djalit më të madh, babai vendosi të dyfishonte gëzimin e të lajmëronte fejesën. Ligjet egjiptiane ndalojnë martesat për personat nën moshën 18 vjeç, dhe …

Lexo më shumë »

Gazeta e Erdoganit zbulon se politikanët kryesorë në Kosovë i kanë fëmijët në shkollat e Gylenit

Në mediat e kontrolluara nga Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, është publikuar një artikull që tregon për aktivitetin e Fetullah Gulenit, gjahun ndaj të cilit Ankaraja e ka filluar pas tentim puçit të muajit korrik. Aty thuhet se baza kryesore e Gylenit në Ballkan është Shqipëria, por në Kosovë, sipas artikullit, ata pas fshihen pas “maskës së arsimimit”. Më …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co