Ballina / Info (faqja 3)

Info

Vrasin gjarprin gjigand shtatzënë me dhjetëra vezë

Banorët e një fshati në Nigeri vranë një gjarpër të madh pasi dyshuan se kishte ngrënë një viç për shkak të stomakut të fryrë, por ata zbuluan se gjarpri ishte shtatzënën me dhjetëra vezë. Incidenti ndodhi në një fshat në vendin e Afrikës perëndimore, pasi disa fshatarë akuzonin gjarprin se i kishte ngrënë bagëtitë e tyre. Megjithatë në foto duket …

Lexo më shumë »

The Simpsons parashikuan Trumpin president, 16 vjet më parë (FOTO)

Gjashtëmbëdhjetë vjet para se të zgjidhet Donald Trump president i SHBA-ve, ishte parashikuar një gjë e tillë. Seriali i animuar The Simpsons, kishin parashikuar se manjati do të bëhet lider i botës së lirë. Kjo ishte bërë, në një episod të tyre, të titulluar “Bart To The Future”, të transmetuar në fillim të vitit 2000. Shfaqja në fjalë gjithashtu ishin tallur …

Lexo më shumë »

Mbyllet e përditshmja “Utrinski Vesnik”?

Të punësuarit në të përditshmen “Utrinski Vesnik” nga kryesia kanë marrë dy opsione, ose të përgjysmohet numri i të punësuarve ose gazeta të mbyllet tërësisht. Kryeredaktorja e kësaj gazete brenda 24 orëve duhet të njoftojë menaxhmentin për opsionin e pranueshëm. Sipas informacioneve, nga gazeta duhet të largohen 10 deri 12 persona nga gjithsej 36 të punësuar. Gazeta “Utrinski Vesnik” është …

Lexo më shumë »

I propozon martesë me lule funerali, shikoni reagimin e vajzës (Foto/Video)

Një burrë që mendonte se metoda e propozimit për martesë do ta befasonte për të mirë partneren e tij, rezultoi të jetë e kundërta pasi ajo u tmerrua kur e pa të gjunjëzuar para saj duke mbajtur në dorë lule funerali. Ky burrë i pafat ishte filmuar nga qindra kalimtarë rastin, derisa po qëndronte i gjunjëzuar në një rrugë të …

Lexo më shumë »

Prekëse: Togeri irakian pas dy vitesh takon familjen në mes refugjatëve (Video)

Një moment prekës në kulmin e masakrave dhe betejave për çlirimin e Mosulit është kapur nga CNN. Një ushtarak irakian, pjesë e “Divizionit të Artë” të forcave speciale që po luftojnë për çlirimin e qytetit të dytë të Irakut nga ISIS-it, ishte me detyrë në një pikë kontrolli në Bartella, rreth 25 km në lindje të qytetit, kur ai pikasi disa …

Lexo më shumë »

Gruaja goditet nga rrufeja, por….

Ky është momenti kur një grua goditet nga rrufeja. Ngjarja mësohet se është regjistruar në Zimbabve nga kamerat e sigurisë. Vajza kishte një çadër kur është goditur nga shkreptima, por momenti që e bën të veçantë rastin është se gruaja ngrihet pak sekonda më vonë dhe vazhdon rrugën. Me sa duket, gruaja mbijetoi dhe është mirë. /Ora News/

Lexo më shumë »

103-vjeçarja: Nuk vdes pa parë Hillary-n presidente

Në moshën 103-vjeçare, Ruline Steininger e ndjen se nuk ka shumë kohë për të shpenzuar. Kjo është arsyeja se pse në shtator, Steininger u bë një nga personat e parë në shtetin e saj që votoi personalisht për Hillary Clinton për president, duke e çuar një hap më tej dëshirën e saj për të qenë gjallë nëse Clinton shkruan historinë …

Lexo më shumë »

Blunt dhe Real publikojnë këngën “Rrugës” (VIDEO)

Dyshja Blunt dhe Real One kanë publikuar klipin e këngës së re “Rrugës”. Kënga në tërësi është punuar nga vetë rep-artistët dhe është ritmike. Blunt ka deklaruar se kjo është kënga më komerciale që kanë realizuar deri tash dhe se presin patjetër që të pëlqehet nga publiku. “Rambo”, Vera” e “Presion” janë disa nga këngët dhe videoklipet paraprake të Bluntit …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co