Ballina / Info (faqja 20)

Info

Vihet në funksion autobusi i së ardhmes (FOTO)

Mund të duket si diçka nga e ardhmja megjithatë autobusët e shumëpritur të Kinës kanë inauguruar fazën testuese në provincën Hebei këtë javë, shkruan BBC.  Autobusët të lartë dy metra “Transit Elevated Bus” (TEB) ka hapësirë përfundi me qëllim që automjetet të kalojnë përmes. Funksional përmes energjisë elektrike është i aftë që të bartë deri 300 pasagjer. Testimi është zhvilluar në …

Lexo më shumë »

Vjen padia e parë për lojën “Pokemon Go”

Loja “Pokemon Go” është bërë një fenomen global që prej publikimit të saj më 6 korrik. Loja për telefonat celularë nuk ka vetëm fansa dhe për shkak të debatit që e rrethon që prej ditës së parë, ishte e pritshme një padi që nuk ka vonuar. Sipas mediave ndërkombëtare, padia u bë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku prodhuesit …

Lexo më shumë »

Pasagjeri nuk e ka problem, pret thonjtë në autobus (VIDEO)

Në këtë video do të shihni një moment aspak të këndshëm, ku një person pret thonjtë e këmbëve në autobus. Sipas “Daily Mail”, videoja është filmuar në kryeqytetin e Maqedonisë, Shkup. Siç shihet edhe nga pamjet, personi i cili është pozicionuar në pjesën e fundit të autobusit, heq këpucët dhe fillon që të presë thonjtë. Nuk bëhet i ditur identiteti …

Lexo më shumë »

Dyvjeçarja për 5 minuta thotë kryeqytetet e 196 shteteve (VIDEO)

Një vajzë dyvjeçare është konsideruar si një gjeni, pasi në më pak se 5 minuta thotë kryeqytetet e 196 vendeve të botës.   Teksa moshataret e saj janë duke mësuar për të ecur dhe folur, Rakshitha Kumar nga Edinburgu, njeh kryeqytetet e disa shteteve më të errëta dhe më pak të dëgjuara në botë. Ajo mund t’ju thotë se kryeqyteti …

Lexo më shumë »

Priti të dashurën 10 ditë në aeroport, shtrohet në spital

Alexander Pieter Cirk, 41 vjeç, është shtruar në spital pasi fluturoi nga Holanda për në Kinë, që të takonte të dashurën, me të cilën ishte lidhur online. Dy muaj më parë, 41-vjeçari e njohu gruan në rrjetet sociale. Ata e pëlqyen njëri-tjetrin që në momentin e parë. Erdhi një moment që Alexander vendosi që të aplikonte për vizën dhe më …

Lexo më shumë »

Taxhikistan:100 dollarë dënim për gazetarët nëse përdorin fjalë të pakuptueshme

Autoritetet taxhike kanë thënë se do të dënojnë deri me 100 dollarë të gjithë gazetarët që përdorin fjalë të komplikuara që lexuesi i rregullt nuk i kupton, njoftojnë agjencitë ruse të lajmeve. “Ka shembuj se si disa gazetarë përdorin deri në 10 fjali që nuk janë të kuptueshme për lexuesin e rregullt, shikuesin apo dëgjuesin në përmbajtjet e gazetarëve brenda …

Lexo më shumë »

Pinte 15 kafe në ditë, ndryshimi i 28-vjeçares pasi heq dorë nga ajo (FOTO)

Një nënë e tre fëmijëve ka treguar se si ka rënë 48 kilogramë, pasi ka hequr dorë nga 15 filxhanët me kafe që pinte çdo ditë. Lorraine O’Loughlin nga Irlanda e Veriut, është shprehur se ra në depresion të thellë pasi nuk ndihej mirë me trupin e saj që peshonte 127 kilogramë. Ajo ushqehej shumë gjatë ditës dhe hante shumë …

Lexo më shumë »

Burri që jeton prej 40 vitesh në shpellë

Një burrë ka 40 vite që jeton në një shpellë, e cila ndodhet në një mal të provincës veriore Tucuman, Argjentinë. 79-vjeçari Pedro Luca, mbijeton pa elektricitet në shpellën e tij. Sipas mediave të huaja, kur e merr uria, ai vendos në krahë çiften e tij dhe del për gjah, ndërsa ujin e merr nga një përrua afër vendbanimit të …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co