Ballina / Info (faqja 10)

Info

“O Izet, nale shpejtësinë…”!

Kompania grafike “Online Studio”, të shtunën ka marrë një iniciativë për vendosjen e disa banerëve me të cilët përçohet mesazhi senzibilizues kundër shpejtësisë së tepruar të makinave në komunikacion. “O Izet nale shpejtësinë…”, është slogani i vendosur në disa pjesë të kryeqytetit. Vetëm në gjashtë muajt e parë të këtij viti, sipas statistikave të Policisë së Kosovës, 46 aksidente kanë …

Lexo më shumë »

Shakaja me Clinton – I uron mirseardhjen me një maskë kirurgjike

Prezantuesi i “The Tonight Show”, Jimmy Fallon ka bërë shaka me kandidaten demokrate Hillary Clinton dhe pneumoninë e saj. Clinton ishte e ftuara e Fallon në programin e ditës së premte. Teksa prezantuesi i uroi asaj mirseardhjen, ai vendosi një maskë kirurgjike dhe pastroi duart me një anti-bakterial, duke bërë kështu shaka me infeksionin e Clinton. Kandidatja demokrate nuk u …

Lexo më shumë »

Ky është babai më i ndjekur në rrjetet sociale, ja pse (FOTO)

Një baba sa qesharak aq edhe i dashur ka fituar mijëra ndjekës në rrjetet sociale falë fotove gazmore të modifikuara të djalit të tij duke bërë punët e shtëpisë dhe shumë pozicione të tjera. 33 vjeçari Andreas Miezans nga Tonsberg i Norvegjisë filloi të realizonte këto foto gjatë lejes së shtatzënisë që ai kishte marrë pas lindjes së djalit të …

Lexo më shumë »

Rusia ndalon website-t e pornografisë

Pornhub dhe YouPorn, dy uebfaqet më të mëdha për të rriturit në botë, janë bllokuar në Rusi. Dhe gjërat janë bërë shumë të çuditshme, shkruan The Independent. Këto dy sajte janë bllokuar nga shteti rus, për shkak se qeveria ruse nuk dëshiron që njerëzit t’i përdorin këto faqe. Dhe viktimat e para të këtij vendimi janë dy uebfaqet Pornhub dhe YouPorn, …

Lexo më shumë »

Breshka 100-vjeçare shpëton llojin e vet nga zhdukja duke ngjizur 800 ‘bebe’ në një vit

Një breshkë mashkull mbi 100-vjeçare ka mundur të shpëtojë specien e vet nga zhdukja. Diego ka mundur të ngjizë plot 800 breshka bebe në një vit, duke rikthyer rrjedhën e jetës për specien e tij në ishullin Espanola, në Galapagos, në brigjet e Amerikës së Jugut. “Ai është një mashkull shumë aktiv seksualisht dhe ka një kontribut gjigant në ripopullimin …

Lexo më shumë »

Hapet sot Comodita Home në Albi Mall

Comodita Home po rritet. Sot me datë 15.09.2016 përurohet lokali më i ri i Comodita Home në Albi Mall në Prishtinë. Me një ambient të ngrohtë familjar dhe mbi 2000 produkte të reja, ku përfshihen produkte të dhomës së fjetjes, produkte të kuzhinës, produkte për dhomë dite, produkte për fëmijë, produkte banjoje, dekorime etj, Comodita Home sjell të gjitha gjërat …

Lexo më shumë »

Re e errët apo anije alienësh?!

Disa pamje misterioze të filmuara në Peru kanë ndezur një debat mes komentuesve. Në qiell është kapur “dicka” dyshuese për të cilën komentet janë të shumta. Disa thonë se është një anije alienësh ndërsa të tjerë e kanë quajtur një re më të errët se të tjerat. Por, ka të tillë që mendojnë se është vetëm një montim me efekte …

Lexo më shumë »

Luftë kundër lajmeve të rreme ne mediat sociale

Facebook-u dhe Twitter-i, bashkë me 30 kompani të tjera njoftuan se do të luftojnë prirjen në rritje për “lajme të rreme” në mediat sociale. Koalicioni Variantit i Parë, i krijuar në qershor 2015, ku përfshihen media prestigjioze, si “New York Times”, “Washington Post”, “Buzzfeed News”, “France Presse” dhe CNN-i, si dhe dy gjigandët e mediave sociale, tha se do të …

Lexo më shumë »

Ushtarja transeksuale serbe, tashmë me identitet të ri

Ka kaluar më shumë se një vit, që kur Helena Vukoviç u shkarkua nga ushtria serbe vetëm sepse ishte transeksuale, por tani ajo zotëron pasaportë, patentë dhe kartë idenditeti si grua, një hap i vogël ky por me rëndësi të madhe, për një shtet konservator sikurse është Serbia. Rasti i Vukoviç u bë i njohur një vit më parë, pasi …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co