Ballina / Info / Advertising

Advertising

Sot fillon fushata “Promovimi i qumështit të freskët vendor”

Me moton “Qumështi i vendit tim”, fushata është gjithëpërfshirëse dhe ka për detyrë informimin e qytetarëve të Kosovës për rëndësinë dhe dobitë e konsumimit të qumështit të freskët dhe të pasterizuar. Qumështi vendor i Kosovës është i kualitetit të lartë dhe përmban të gjithë përbërësit e nevojshëm si proteinat, hidratet e karbonit, yndyrërat, mineralet, dhe vitaminat. Qumështi i freskët konsumohet …

Lexo më shumë »

HEJ në ndejën më ‘të frikshme’ për Halloween

Platforma e komunikimit HEJ e operatrit të telefonisë mobile IPKO është përkujdesur që as këtë herë të mos i lë pa festuar përdoruesit e saj për të ashtuquajturën “Nata e shtrigave”. Përveç veshjes së kostumeve, maskimeve dhe kreativitetit, të rinjtë që janë pjesë e HEJ kanë mundësinë të bëhen pjesë e një feste më të madhe në Prishtinë. Platforma më …

Lexo më shumë »

Arte marciale KENKAI DOJO vazhdon me regjistrimin e kanditatëve të rinjë

Kenkai Dojo, është ky emri i një klubi në kryeqytet, ku sigurohet hapësirë për zhvillim teknik dhe profesional të arteve marciale e në veçanti për Aikido Tradicionale AIKIKAI. Klubi në fjalë është themeluar nga Kenan Spahi në Tetor të vitit 2012, ai gjithashtu mbikëqyr praktikën e Aikido-s dhe udhëzimin e saj e cila është e themeluar nga Organizata e Bashkuar …

Lexo më shumë »

Red Rain me feste madhështore për lojën “Kush o ma i çarti”

Red Rain është duke e bërë nxehtë edhe në këtë muaj të freskët Shtatori. Ketë po e arrin përmes lojës shpërblyese “Kush o ma i çarti”. Pjesëmarrësit nga të gjitha trojet shqiptare, i kanë dhëne shpirt kësaj loje përgjatë muajve qershor, korrik, gusht dhe tani në shtator.  Entuziazëm i papërshkrueshëm ka mbretëruar në rrjetet sociale, gjithandej lojtar të mrekullueshëm me …

Lexo më shumë »

“O Izet, nale shpejtësinë…”!

Kompania grafike “Online Studio”, të shtunën ka marrë një iniciativë për vendosjen e disa banerëve me të cilët përçohet mesazhi senzibilizues kundër shpejtësisë së tepruar të makinave në komunikacion. “O Izet nale shpejtësinë…”, është slogani i vendosur në disa pjesë të kryeqytetit. Vetëm në gjashtë muajt e parë të këtij viti, sipas statistikave të Policisë së Kosovës, 46 aksidente kanë …

Lexo më shumë »

Rita Ora, pjesë e fushatës britanike #Refugenes (VIDEO)

Çfarë kanë të përbashkët artistët Rita Ora e Jamie Cullum, shkrimtarët Ben Elton e Neil Gaiman, komiku Shappi Khorsandi e arkitekti Richard Rogers? Të gjithë kanë qenë refugjatë, familjet e të cilëve janë larguar nga vendbanimi shkaku i luftës, sipas një kampanje vetëdijesuese për refugjatë në Britani të Madhe. Kampanja për ndihmën ndaj refugjatëve është lansuar nga organizata bamirëse “Help …

Lexo më shumë »

Paguaj me Mastercard në POS Terminalet e bankës TEB me metodën më të re Contactless

Banka TEB Sh.A. si njëra ndër institucionet lidere dhe inovative financiare të sektorit bankar, që ofron një vëmendje të veçantë ndaj klientëve të saj, këtë herë sjell edhe diçka të re për të gjithë klientët e bankës. Tani për lehtësim të shërbimit ndaj tyre, kartelat e Master Card pranohen në POS terminalet dhe ATM të bankës TEB. Me mbi 4,000 pika …

Lexo më shumë »

Inovacion në mënyrën e pagesave me kartelat e bankës ProCredit

Banka ProCredit ka lansuar mundësinë e “Pagesave Super të Shpejta” që realizohen pa e futur kartelën në pikat e shitjes (POS) dhe pa e shtypur PIN-in. Këto pagesa mundësohen përmes kartelave të reja të debitit MasterCard apo kartelave ngjitëse për të cilat klientët duhet aplikuar paraprakisht. Me këto kartela klientët mund të realizojnë pagesa vetëm duke e afruar kartelën apo …

Lexo më shumë »

Vala me produkt të ri, do të ofrojë telefona të mençur

Nga java e ardhshme Vala do fillojë lansimin e një produkti të ri ku do të ofrojë telefona të mençur për klientët e saj besnik së bashku me pakot tjera. Këtë e ka bërë të ditur kryeshefi i Valës, Agron Mustafa, në një konference për media. Ai ka thënë se është e pakuptimtë se si deri më tani Vala nuk …

Lexo më shumë »

MPJ dhe Telekom Albania çelin konkursin e fotografisë #ColoursofAlbania

Ministria e Punëve të Jashtme në bashkëpunim me kompaninë Telekom Albania organizuan gjatë mbrëmjes së djeshme aktivitetin promovues të konkursit fotografik #ColoursofAlbania – Ngjyrat e Shqipërisë. Kjo nismë, e cila vijon #ColoursofAlbania 2015, fton publikun e huaj dhe shqiptar të marrë pjesë në konkursin fotografik në mediat sociale, duke synuar që të gjithë të luajnë rolin e tyre si “Ambasadorë …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co