Ballina / MAQEDONIA / Politikë (faqja 62)

Politikë

4 liderët takohen sot në Bruksel, ja axhenda

Kryetarët e katër partive kryesore politike në Maqedoni, Nikolla Gruevski (VMRO-DPMNE), Ali Ahmeti (BDI), Zoran Zaev (LSDM) dhe Menduh Taçi (PDSH), do të takohen sot në Bruksel në ndërmjetësimin e komisionerit Johannes Hahn me qëllim dhënien fund tëkrizës politike në vend. Sipas korrespodentit të MIA-s nga Brukseli, burime të larta nga KE-ja konfirmuan se, në takimin e sotëm që do …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co