Ballina / Ekonomi / Marketing

Marketing

​Hapet Kinemaja “Cineplexx”

Ka filluar ceremonia e hapjes së Kinemasë “Cineplexx”. Në këtë ceremoni po marrin pjesë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi si dhe kryetari i Komunës se Prishtinës, Shpend Ahmeti. Hapja e kinemave ka qenë pjesë e projekteve të familjes Humolli. Betim Humolli, drejtor i “Albi Group”, i falënderoi të pranishmit për pjesëmarrje në këtë ceremoni, e cila tregon për zgjerimin e …

Lexo më shumë »

Red Rain me feste madhështore për lojën “Kush o ma i çarti”

Red Rain është duke e bërë nxehtë edhe në këtë muaj të freskët Shtatori. Ketë po e arrin përmes lojës shpërblyese “Kush o ma i çarti”. Pjesëmarrësit nga të gjitha trojet shqiptare, i kanë dhëne shpirt kësaj loje përgjatë muajve qershor, korrik, gusht dhe tani në shtator.  Entuziazëm i papërshkrueshëm ka mbretëruar në rrjetet sociale, gjithandej lojtar të mrekullueshëm me …

Lexo më shumë »

Shqipëri-Meksikë, mundësi bashkëpunimi në fushën e biznesit

Shtohen mundësitë e bashkëpunimit në fushën e biznesit mes Shqipërisë dhe Meksikës. Bashkëthemeluesi i “Info Telekom”, “Promarketing Albania” dhe “Digicom Albania”, Marin Gjonaj, dhe drejtuesi  i përgjithshëm i albaniannews.com, Ilir Kulla, kanë zhvilluar një sërë takimesh biznesi gjatë javës së shkuar në Meksikë, ku mund të theksohet arritja e një marrëveshjeje për bashkëpunim të ndërsjelltë me “Grupo Carso Holdings”, që drejtohet nga Carlos Slim Domit. Ky i fundit …

Lexo më shumë »

“Mega Holding Balkan” prezantohen produktet për krijimin e faqeve të internetit

Në sloganin “çdokush mund të projektojë dhe dizenjojë faqen e tij të internetit”, Kompania Mega Holding Balkans, prezantoi produktet në fushën e krijimit të faqeve të internetit, në mbledhjen e cdo muaji të Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë, Shqipëri-Turqi. Kompania operon në treg prej mëse 10 vjet, për ta kthyer internetin në mjet komunikimi për cdo individ. Në mbledhjen e …

Lexo më shumë »

AKEP zyrtarizon vendimin për “Plus” (VIDEO)

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike e Postare zyrtarizon vendimin për t’i dhënë kompanisë “Plus Communication” të drejtën e ofrimit të shërbimeve 3G. Operatori i vetëm shqiptar në tregun e telefonisë celulare në Shqipëri, u shpall fitues në tenderin e zhvilluar në 15 Shkurt të këtij viti. Tashmë “Plus” do të mundësojë për abonentët komunikim më të shpejtë dhe më me lehtësi, …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co