Ballina / Kosova / BE ndan çmimin për gazetarët hulumtues

BE ndan çmimin për gazetarët hulumtues

Zyra e Komisionit Evropian në Prishtinë do të ndajë sot në një ceremoni në Prishtinë çmimin për gazetarët hulumtues të Kosovës.
Çmimi është themeluar nga Komisioni Evropian, pas strategjisë së zgjerimit të BE-së, që njeh nevojën e fortë për të garantuar lirinë e shprehjes në media, si dhe për të mbështetur gazetarinë hetuese për të mbikëqyrur procesin e reformave dhe për të ruajtur vrullin historik drejt anëtarësimit në BE.

Çmimet për Gazetari Hulumtuese të BE-së synojnë promovimin e arritjeve të jashtëzakonshme të gazetarëve hulumtues dhe përmirësimin e shikimit të gazetarisë hulumtuese cilësore në vendet e Ballkanit Perëndimor.

Ceremonia e ndarjes së çmimeve do të bëhet në Bibliotekën Kombëtare në Prishtinë, me fillim në ora 19:00.

- lajme

Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Dogana e Kosovës parandalon kontrabandën prej 7 ton duhan të papërpunuar (FOTO)

Njësitë e Doganës së Kosovës në bashkëpunim me njësitë policore në rajonin e Ferizajt, në …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

lajme.infosite.allajme.infosite.co