Ballina / Info / “Alo! Qeni më la jashtë makinës”

“Alo! Qeni më la jashtë makinës”

Po, kjo ka ndodhur me të vërtetë! Në Serina, në provincën e Bergamo, zjarrfikësit kanë marrë një telefonatë të cuditshme për ndihmë: “Mund të vini urgjentisht në Serina?! Qeni më ka lënë jashtë makinës dhe motori i automjetit është i ndezur”.

Ai që mori në telefon ishte një burrë rreth të gjashtëdhjetave. Sapo burri doli nga makina, qeni filloi të lëvizte në kabinën e automjetit dhe pa qëllim, me kthetrat e tij, uli siguresën e derës së makinës, duke e lënë pronarin e tij jashtë.

I shqetësuar, 60 vjecari kërkoi ndërhyrjen e zjarrfikësve, të cilët filluan të besonin se kishin të bënin me një ngjarje e rëndë. Me të mbërritur në vendngjarje, zjarrfikësit arritën të hapnin derën e makinës duke e rikthyer të zotin në timon. //oranews/

- Lajme

Lajme
Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Transformimi i pabesueshëm i 7-vjeçarit që peshonte 3 kg

Priscilla Morse udhëtoi gjysmën e botës vitin e kaluar për të adoptuar një djalë 7 …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

lajme.infosite.allajme.infosite.co