Ballina / MAQEDONIA / Ahmeti: Deklarata e partive shqiptare, produkt nga platformat zgjedhore

Ahmeti: Deklarata e partive shqiptare, produkt nga platformat zgjedhore

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin e Shqipërisë në Maqedoni, Fatos Rekën.

Ata kanë biseduar për zhvillimet politike në vend dhe rajon, për zgjedhjet të cilat u mbajtën më 11 dhjetor dhe për formimin e qeverisë së re.

Ahmeti theksoi që deklarata e partive politike shqiptare është produkt i përbashkët nga platformat tona zgjedhore, si dhe shprehu mirënjohje për inkurajimin e sinqertë dhe konstruktiv të Tiranës dhe Prishtinës për këtë arritje.

Ahmeti theksoi insistimin e BDI-së mbi përcaktimet e veta, pasi sipas tuj, realizimi i tyre është i frytshëm për gjithë shoqërinë. /Klankosova/

- Lajme

Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Ivanov-Trumpit: Mua më keni mbështetës dhe mik të sinqertë

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka dërguar urim deri tek Donald Trump me rastin e …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

lajme.infosite.allajme.infosite.co