Ballina / SHQIPËRIA / Ekonomi / Ahmetaj: Buxheti 2017, më optimali në 25 vjet

Ahmetaj: Buxheti 2017, më optimali në 25 vjet

Ministri i Financave të Shqipërisë, Arben Ahmetaj ka vlerësuar sërish buxhetin e vitit të ardhshëm si më optimalin.

Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, Ahmetaj ka deklaruar se ky buxhet mundëson përmirësimin e situatës ekonomike dhe të një sërë treguesish.

“Buxheti 2017, më optimali në 25 vite! Për rritjen ekonomike, uljen e borxhit, rritjen e pagave, pensioneve dhe për reforma”, thotë Ahmetaj në postimin e tij. /Tch/

- Lajme

Infosite është portal informativ dhe është dritarja ku ju do të keni mundësi të njiheni me informacione të fushave të ndryshme.

Shiko

Gripi po tërhiqet, ulet numri i të prekurve

Zyrtarisht mjekët e Institutit të Shëndetit Publik thonë se numri i të prekurve nga sëmundjet …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

lajme.infosite.allajme.infosite.co