• xhamia-vater_1472133796-6859300
  • delf
  • Kryqezimi-prane-rruges-se-Durresit-ne-Tirane
  • DESH-XVIII_Grabovci_X_Insajdericom-1-710x441

Të fundit

Britania e Madhe kërkon në OKB që seancat për Kosovën të mbahen më rrallë

cro_1472140105-6028946

Përfaqësuesi i Britanisë së Madhe në Këshillin e Sigurimit në OKB, Matthew Rycroft , ka folur në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara në raportin për Kosovën. Përfaqësuesi i Britanisë të Madhe ka kërkuar zvogëlimin e seancave të Këshillit të Sigurimit për Kosovën, për shkak se tashmë nuk ekzistojnë probleme madhore. “Kosova është e pavarur por ende po diskutohet …

Lexo më shumë »

Ambasadori i Japonisë në OKB: Majlinda Kelmendi na emocionoi edhe neve

105081141-majlindakelmendi-judo-sport-large-trans-qvzuuqpflyliwib6ntmjwaoo09vsxwpbnscpl0c2pnk_1472139905-3360161

Për suksesin e Majlinda Kelmendit në “Rio 2016” ka folur edhe ambasadori i Japonisë në OKB, gjatë fjalimit të tij në Keshillin e Sigurimit në OKB. Ambasadori japonez ka thënë se Kelmendi e ka emocionuar edhe popullin e Japonisë, si dhe triumfi i saj ka dërguar porosi e shpresë për Kosovën. “Triumfi i Majlinda Kelmendit është një nga momentet me …

Lexo më shumë »

LSI për ndryshimet në qeveri: Kur s’ka performancë duhen lëvizje

images_1463754978-4555755

Ndërsa afron shtatori dhe shtohen zërat për ndryshime në qeveri, kryetari i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, thotë se ky është atribut i kryeministrit Edi Rama. I pyetur nëse për LSI-në duhet të ketë ndryshime në qeveri për tu përdorur si kartë elektorale për zgjedhjet e ardhshme, Vasili ka dhënë të përgjigje. “Ndryshimet në qeveri nuk kanë të bëjnë …

Lexo më shumë »
lajme.infosite.allajme.infosite.co